Zamknij
REKLAMA

Mobile Phone Insurance - czy warto się na nie zdecydować?

12:30, 09.10.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Niemal połowa Polaków stara się regularnie i długoterminowo odkładać pieniądze, szczególnie gdy na świecie pojawią się dzieci. Jednak zaledwie 25 proc. jest objętych indywidualnym ubezpieczeniem na życie, a decydujących się na wykup innych polis jest jeszcze mniej.

Jak wynika z raportu „Dojrzałość finansowa Polaków”, przygotowanego przez Nationale-Nederlanden wspólnie z firmą badawczą Gfk, jedynie co 4 Polak jest objęty indywidualną polisą na życie. Zdecydowana większość korzysta natomiast z ubezpieczeń, jakie dostaje „przy okazji”, przykładem może być ubezpieczenie grupowe w miejscu pracy lub ochrona dla dziecka w szkole. Większość ma też obowiązkowe ubezpieczenie OC i polisę dla mieszkania lub domu. Mało kto jednak inwestuje w ochronę dla sprzętów takich jak smartfon. A to błąd, bo można dzięki temu bardzo wiele zyskać.

Szybka naprawa uszkodzonego telefonu

Choć nowoczesne smartfony bez trudu są w stanie zastąpić zaawansowany technologicznie komputer, to psują się na potęgę. Zdarza się, że urządzenie ulega uszkodzeniu po kilku dniach od zakupu. Niestety, sporo awarii nie obejmuje gwarancja producenta. Wtedy z pomocą przychodzi Mobile Phone Insurance – ubezpieczenie skrojone na miarę potrzeb użytkownika smartfona. Dzięki niemu uszkodzony telefon naprawić można zaraz po pojawieniu się problemu uniemożliwiającego korzystanie z niego. Wspomniana polisa gwarantuje wypłatę odszkodowania w ciągu 14 dni od momentu zgłoszenia szkody, a co za tym idzie, czas oczekiwania na wykonanie usługi serwisowej zostaje skrócony do minimum. Mając wykupioną polisę nie trzeba też martwić się o koszty napraw – pokrywa je ubezpieczyciel.

Na miarę potrzeb użytkownika smartfona

Brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe mające w swojej ofercie Mobile Phone Insurance, które można znaleźć pod adresem https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance, zdaje się doskonale rozumieć potrzeby i oczekiwania właścicieli urządzeń mobilnych. Składka ubezpieczeniowa jest niewielka w porównaniu do zakresu ochrony, jaką oferuje polisa. Okazuje się, że ubezpieczyciel wyciągnie do nas pomocną dłoń nie tylko w sytuacji, gdy urządzenie odmówi posłuszeństwa, ale też gdy zostanie skradzione, zgubione lub zniszczone przez członka rodziny (np. dziecko).

Mobile Phone Insurance obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej, dlatego mogą z niego korzystać również Polacy. W naszym kraju brakuje jeszcze specjalistycznych ubezpieczeń dla smartfonów, więc na ten moment to jeden z najlepszych produktów tego typu na rynku ubezpieczeniowym.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone