Zamknij
REKLAMA

Bezpieczne korzystanie z parkingu przy lotnisku

14:11, 11.09.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Każda osoba, która decyduje się na podróż do portu lotniczego własnym samochodem zastanawia się czy takie rozwiązanie jest faktycznie korzystne a przede wszystkim bezpieczne. Cóż, pozostawienie pojazdu pod terminalem na pewno jest wygodne, gdyż nie trzeba dźwigać bagaży. Nie należy jednak obawiać się kradzieży auta czy jego zniszczenia, bo taka opcja to gwarancja bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo - co warto sprawdzić

Osoby, które pierwszy raz mają zamiar skorzystać z takiej możliwość są zazwyczaj pełni obaw, zwłaszcza jeśli podróż ma trwać kilkanaście dni. W tym czasie nie ma się kontroli nad pozostawionym autem. By zyskać spokój, warto wcześniej sprawdzić jaki status ma parking przy lotnisku, jakie dodatkowe zabezpieczenia posiada a przede wszystkim, czy nad bezpieczeństwem czuwają wykwalifikowani ludzie przez całą dobę każdego dnia. Przy wjeździe na taki parking powinien stać stróż więc wszelkie informacje można uzyskać bezpośrednio od niego, bądź skontaktować się przez formularz na modlinparking.pl, gdzie również zostaną rozwiane wszelkie wątpliwości. Uzyskując wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące pytania będzie można pozostawić pojazd bez obaw, że zostanie skradziony.

Parking strzeżony a dozorowany

Na tę kwestię należy zwrócić szczególną uwagę, bo od niej będzie zależał poziom bezpieczeństwa. Parkingi dozorowane przy lotniskach umożliwiają jedynie wynajęcie miejsca parkingowego nie gwarantując żadnej ochrony. Nie jest to więc korzystne rozwiązanie. Bo w przypadku zniszczenia lub kradzieży parking nie odpowiada za nic. Chcąc wyjechać spokojnie w dłuższą podroż najlepszym rozwiązaniem będzie wynajem miejsca na parkingu strzeżonym, ogrodzonym i monitorowanym przez całą dobę gdzie nad bezpieczeństwem pojazdów czuwa zatrudniona obsługa. Owszem takie rozwiązanie jest płatne jednak nie warto tutaj szukać oszczędności.

Kto czuwa nad pojazdami?

W zależności od parkingu do pilnowania pojazdów zatrudniane są zewnętrzne firmy ochroniarskie bądź to lotnisko zapewnia personel do nadzorowania takiego terenu. Tak naprawdę ten fakt nie jest aż tak istotny, grunt by po powrocie z podróży samochód był w nienaruszonym stanie. Na pewno warto też sprawdzić, czy parking posiada dodatkowe ubezpieczenie OC na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia. Przecież nigdy nie wiadomo co może się stać.

Wcześniejsza rezerwacja parkingu

Jak najbardziej istnieje taka możliwość. Planując dłuższy wyjazd, można wcześniej skontaktować się z obsługą parkingu i zarezerwować miejsce. Cena będzie uzależniona od tego ile samochód będzie stał na nim. Przy parkowaniu długoterminowym na pewno uda się wynegocjować atrakcyjne ceny. Stali bywalcy takich miejsc również mogą liczyć na korzystne rabaty.

Parkowanie na niestrzeżonych parkingach

Takie rozwiązanie wcale nie niesie za sobą oszczędności a jedynie ryzyko, że pojazd zostanie skradziony bądź uszkodzony. Parkingi miejskie bez monitoringu, nadzoru firm ochroniarskich nie są bezpieczne, zwłaszcza gdy pojazd będzie stał na nich dłuższy czas.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone