Zamknij
REKLAMA

Koła pasowe klinowe - kiedy warto się na nie zdecydować?

08:57, 03.08.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Koła pasowe klinowe – co to jest?

Koło pasowe klinowe to część przekładni pasowej wyposażonej w pasy klinowe. Jeśli chodzi o budowę takiego koła, to składa się ono z wieńca, piasty, a także z tarczy. Koło klinowe może też składać się z ramion, które będą łączyć wieniec z piastą. Na wieńcu z kolei znajdują się pasy klinowe przekładni.

Rowek we wieńcu koła swoim rozmiarem jest precyzyjnie dostosowany do szerokości określonego rozmiaru pasa klinowego. W ten sposób masz pewność, że przekładnia będzie funkcjonować stabilnie i bezpiecznie. Oznacza to, że wówczas nie ma możliwości, by doszło do sytuacji, w której pas klinowy spada z koła pasowego. Takie koło jest najczęściej wykonane z takich materiałów jak żeliwo, czy stal.

Jakie są cechy kół pasowych klinowych?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że takie koła wyróżniają się prostą konstrukcją. Ponadto ze względu właśnie na ten szczegół, możesz je eksploatować, nie ponosząc przy tym dużych kosztów. Dodatkowym atutem jest to, że jest mała wrażliwość na to, jak osie kół pasowych są ustawione względem siebie.

Koła pasowe klinowe łagodzą gwałtowne zmiany obciążenia. Są również odpowiedzialne za tłumienie drgań. W przypadku zaś kiedy dojdzie do chwilowego przeciążenia przekładni, pas klinowy nie zsunie się z koła, tylko będzie się po nim ślizgać. Możesz więc liczyć na to, że taki układ napędowy będzie w pełni bezpieczny, nawet przy niewielkich chwilowych przeciążeniach.

Jeśli natomiast musisz przenieść dużą moc, możesz zastosować równie dobrze koła wielorowkowe, które będą mieć większą średnicę. Jeśli chcesz, by koła pasowały zarówno do wąskich pasów klasycznych, jak i do wąskich pasów klinowych, zdecyduj się na koła pasowe rowkowe. Z kolei za pomocą tulei Taper Lock możesz bardzo szybko i łatwo zamontować takie koła.

Jakie jest zastosowanie kół pasowych klinowych?

Ze względu na to, że możesz zakupić taki element przekładni pasowej w szerokim zakresie, jeśli chodzi o jego wielkość, możesz go używać w różnych aplikacjach. Rowki zapewniają bezpieczne i precyzyjne przenoszenie mocy, dlatego też koła pasowe mogą być stosowane w układach, które funkcjonują w różnych warunkach.

Tego rodzaju koła są niezwykle wytrzymałe, dlatego możesz je stosować w maszynach przemysłowych. Jest to idealne zastosowanie także z tego względu, że koła te zabezpieczają cały układ przed przeciążeniem, a także niwelują nadmierny hałas.

Gdzie kupić?

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem kół pasowych klinowych, zdecyduj się na https://kolapasowe24.pl/. Jest to serwis, w którym znajdziesz szeroki wybór tych elementów przekładni pasowych. Cechują się one doskonałymi parametrami technicznymi i prezentują one wysoką jakość wykonania. Będą idealnie sprawdzać się w codziennym użytkowaniu, gwarantując komfortową pracę i ekonomiczną eksploatację. Możesz również liczyć na to, że ten serwis szybko zrealizuje zamówienie, a jego przedstawiciel odpowie na wszelkie twoje pytania. Do wyboru masz zarówno koła pod tuleję Taper Lock, jak i koła z otworem wstępnym.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone