Zamknij

Jak najszybciej przesłać pieniądze z zagranicy do Polski?

11:30, 19.07.2018 Materiał Partnera Aktualizacja: 11:31, 19.07.2018
Skomentuj

Zapomnijcie o tradycyjnym przelewie! Choć szybki i wygodny, sprawdza się tylko w przypadku przesyłania pieniędzy w granicach kraju. Jeśli zależy nam na wysyłaniu pieniędzy do Polski z zagranicy, zdecydowanie powinniśmy postawić na przekazy pieniężne, które umożliwiają transfer pieniędzy w mniej niż godzinę i to w wygodnej i co najważniejsze, opłacalnej dla obu stron formie. Jak działają przekazy pieniężne?

Na pracę za granicą decyduje się coraz więcej Polaków. Lepsze zarobki, dogodne warunki pracy – wszystko to powoduje, że wielu z nas podejmuje, być może jedną z najtrudniejszych decyzji w życiu, czyli rozłąka z rodziną. Pracujący za granicą na odległość wspierają swoich bliskich finansowo. Jak wyliczył NBP, tylko w 2016 r. Polacy wysłali do ojczyzny ponad 16 mld zł z zagranicy. I choć rośnie liczba emigrantów, którzy decydują się zostać za granicą na stałe i ściągnąć do siebie rodzinę, to wciąż osób wysyłających pieniądze do Polski jest bardzo dużo. Liczbę polskich emigrantów zarobkowych szacuje się na ok. 2,5 mln osób.

Wielu z nich szuka najłatwiejszego, najszybszego i najtańszego sposobu na przesyłanie pieniędzy do Polski. Oczekują też gwarancji, że ich pieniądze będą bezpieczne. Wysyłanie pieniędzy do Polski tradycyjnym przelewem jest kosztowne, a przecież ciężko na nie pracowali. Z kolei poczta to bardzo niepewny sposób na wysyłanie gotówki do Polski. Trwa zdecydowanie za długo i przez cały ten czas towarzyszyć nam będzie obawa, że pieniądze mogą nie dotrzeć do odbiorcy. Dodatkowe ubezpieczenie przesyłki to znowu koszty, a te chcemy jak najbardziej ograniczyć.

Zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem na wysyłanie pieniędzy z zagranicy, z jakiego każdy może skorzystać, jest przekaz pieniężny. – Z tego rozwiązania korzysta coraz więcej osób i to nie tylko emigrantów zarobkowych. Przekazy pieniężne sprawdzają się również w przypadku wakacyjnych wyjazdów, kiedy zabraknie nam gotówki lub stracimy ją np. w wyniku kradzieży – wyjaśnia ekspert Monetia24.com, serwisu specjalizującego się w zagranicznych przekazach pieniężnych. – Dzięki temu możemy wysłać pieniądze szybko i wygodnie, korzystając z platformy internetowej, a więc bez wychodzenia z domu – dodaje.

Serwis Monetia24 daje nam możliwość przekazania pieniędzy na trzy sposoby, w zależności od wygody odbiorcy i tego, jakimi produktami bankowymi dysponuje. Może to być przelew na konto odbiorcy, przekaz z karty na kartę, a także wysłanie pieniędzy do Polski, które odbiorca będzie mógł wypłacić w jednej z 700 placówek Monetia24 w całym kraju. W przypadku dwóch pierwszych metod pieniądze trafią do odbiorcy w mniej niż godzinę. Jeśli zdecydujemy się na bardziej tradycyjną formę przekazu za pośrednictwem placówki, pieniądze będzie można odebrać już na drugi dzień.

Koszt przekazu pieniężnego jest wprost proporcjonalny do kwoty, jaką wysyłamy i stanowi prowizję naliczaną dla danego progu i doliczaną do kwoty obciążenia karty płatniczej. Co ważne, w przeciwieństwie do przelewów bankowych, w których uczestniczy nawet kilka banków, a każdy z nich nalicza swoją prowizję, przekaz pieniężny trafia do odbiorcy tylko przez jednego pośrednika, a to oznacza też jedną prowizję. W ten sposób możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt euro. Jeśli dodatkowo zapiszemy się do newslettera, trzech przekazów będziemy mogli dokonać bezpłatnie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%