Zamknij
REKLAMA

Co wpływa na popularność zabiegów estetycznych?

12:10, 08.06.2022 | materiał partnera

Medycyna estetyczna oraz zabiegi odmładzające i upiększające wciąż zyskują na popularności. Klienci chętnie korzystają z dobrodziejstwa technologii kosmetycznych, które poprawiają wygląd oraz wzmacniają pewność siebie. Trend wzrasta nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej są najbardziej popularne?

Wiele osób zmaga się każdego dnia z licznymi niedoskonałościami i kompleksami. Aby podnieść swoją samoocenę, wystarczy wybrać się do salonu medycyny estetycznej, w którym otrzymamy jasne wskazówki dotyczące najpopularniejszych, w pełni bezpiecznych zabiegów. Wszystkie z nich wykonywane są przez specjalistów w swoje dziedzinie, dzięki czemu efekt jest widoczny niemal od razu i utrzymuje się przez długi czas. Przedstawiamy najpopularniejsze opcje, wybierane przez klientów w gabinetach.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia jest zabiegiem zaliczanych do tych mało inwazyjnych. Oznacza to, że ingerencja do wewnątrz organizmu jest znikoma i kończy się na nakłuwaniu naskórka w celu wprowadzenia do niego substancji odżywczych i witamin dostosowanych do potrzeb. Iniekcje, czyli nakłucia, wykonuje się najczęściej na obszarach włosów, twarzy, szyi czy dekoltu. Są to najbardziej eksponowane miejsca, dlatego warto zadbać o ich estetyczny i promienny wygląd. Substancje, które wstrzykuje się do warstw skóry to między innymi koktajle z kwasu hialuronowego, osocze bogatopłytkowe czy aminokwasy z witaminami. Efektami zabiegu możemy cieszyć się już na kilka dni po jego wykonaniu.

Botox, czyli skuteczne wygładzanie i wypełnianie

Botox to inaczej toksyna botulinowa, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Zabieg skutecznie wygładza zmarszczki, szczególnie te mimiczne, czyli powstające między innymi na skutek częstego uśmiechania się. Skuteczność jest bardzo wysoka, a sam proces wstrzykiwania, jeśli jest odpowiednio przeprowadzony przez specjalistę, jest bardzo bezpieczny i nie powoduje bólu ani dyskomfortu. Oprócz zmarszczek botoks naprawia również pewne dolegliwości, jak np. nadpotliwość czy nadmierne napięcie.

Powiększanie ust

Zabieg powiększania ust nabrał popularności przede wszystkim dzięki rozwojowi medycyny estetycznej, która pozwala na osiągnięcie bardziej naturalnych i subtelnych efektów. Dzieje się tak dzięki stosowaniu najnowszych, skutecznych i bezpiecznych preparatów. Najczęściej wykorzystywanym preparatem do wykonywania takich zabiegów jest aktualnie kwas hialuronowy, który dodatkowo daje efekt nawilżenia struktur. Istnieje również możliwość wykonania zabiegu przy pomocy własnego tłuszczu. Powiększenie jest wówczas niewielkie, a efekt utrzymuje się bardzo długo.

Odtłuszczanie, czyli liposukcja

Liposukcja to inaczej odsysanie tłuszczu. Może ona dotyczyć różnych części ciała, jednak najczęściej wykonuje się ją na podbródku, w okolicach brzucha oraz ud. Są to miejsca, z których najtrudniej jest pozbyć się tkanki tłuszczowej. Tłuszcz, który usuniemy, może zostać wykorzystany do wypełniania innych części ciała. Wszelkie preparaty do wykonywania zabiegów można znaleźć w miejscu, jakim jest hurtownia medycyny estetycznej.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%