Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
13:09, 01.12.2022
Lato to idealna pora roku na relaks i spędzanie czasu wolnego tak jak chcemy, a nie tak jak musimy. To właśnie latem spędzamy wiele czasu na zewnątrz. Niestety, z powodu nieuniknionych zmian klimatycznych, nawet Polska, kraj który jest położony w strefie klimatu umiarkowanego boryka się z upałami. Można temu zaradzić i kupić produkt, który pomoże nam chronić się chociaż trochę przed słońcem na balkonie lub tarasie. Przeczytaj ten artykuł do końca, a dowiesz się jak wybrać odpowiedni produkt oraz jakie produkty są teraz popularne.
12:23, 01.12.2022
Od momentu odwołania stanu epidemii w naszym kraju, wiele firm zdecydowało się na powrót pracowników do biur. Zgodnie z danymi GUS[1] pozyskanymi podczas badania „Popyt na pracę”, w czerwcu br. odsetek osób, które pracowały zdalnie w związku z sytuacją epidemiczną w ogólnej liczbie pracujących wyniósł jedynie 3,8%. Zbliżająca się zima, która często niesie za sobą utrudnienia komunikacyjne, może być jednak dla wielu firm dobrym pretekstem do zwiększenia ilości dni pracy zdalnej. Jeśli tak będzie, jak rozsądnie ją zaplanować, by używanie urządzeń elektronicznych nie odbiło się negatywnie na wysokości rachunków za prąd?
12:09, 01.12.2022
Nie wszyscy rolnicy zdają sobie sprawę, że obowiązkowe polisy nie obejmują ochroną wszystkich składników ich majątku. Według Rocznika Statystycznego Rolnictwa GUS w 2020 r. w Polsce było ponad 1,3 mln gospodarstw rolnych. Duża część rolników wpada w lukę ubezpieczeniową - wykupują polisy dla budynków czy maszyn, wyceniając ich wartość „na oko” lub nie biorą pod uwagę rekomendacji ubezpieczyciela, które uwzględniają czynnik inflacyjny. Eksperci Wiener ostrzegają przed ryzykiem niedoszacowania rolniczego majątku w kolejnej odsłonie kampanii „Docenisz, gdy wycenisz”.
10:34, 01.12.2022
Zużycie energii elektrycznej w naszych domach to niezwykle ważny temat - obecny zarówno w mediach, jak i w codziennych dyskusjach wielu polskich rodzin. Podejmując rozmaite inicjatywy mające na celu obniżenie domowego zużycia energii elektrycznej, powinniśmy pamiętać, że równie ważna jest edukacja pozostałych domowników w tym zakresie, ponieważ ich zachowania wpłyną na finalną wysokość wspólnych rachunków. Oto kilka elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę.
10:10, 01.12.2022
W piątek 25 listopada 2022 r. w Poznaniu rektorzy i prorektor siedmiu poznańskich uczelni podpisali Porozumienie o współpracy na rzecz wspierania wielkopolskich innowacji poprzez program Erasmus+. Jego celem jest promowanie i upowszechnianie międzynarodowych, innowacyjnych projektów edukacyjnych, z wykorzystaniem środków finansowych z programu Erasmus+. Tylko w tym roku na ten cel zostanie przekazanych miliard złotych.
08:46, 30.11.2022
Z roku na rok Gdańsk staje się coraz bardziej pożądanym celem dla inwestorów i biznesu, a zatem już dzisiaj jest jednym z najdroższych miast wojewódzkich. Tutejsze stawki za metr kwadratowy poniekąd wyprzedzają nawet Warszawę czy Kraków, lecz to wcale nie zniechęca kupujących – popyt na nowe mieszkania w Gdańsku w dalszym ciągu jest na szczycie.
11:04, 29.11.2022
Personalizowany kubek to prezent dla bliskiej Ci osoby. Może to być dla najlepszego przyjaciela, kogoś, kto ma wszystko, lub po prostu jako sposób na pokazanie im, jak bardzo ci zależy.
08:27, 29.11.2022
Słońce jest najbardziej obfitym źródłem energii na ziemi. Ale to nie tylko źródło energii, to także dostawca jakości życia. W rzeczywistości ludzie od wieków wykorzystują energię słoneczną do zaspokojenia swoich potrzeb. Istnieje wiele różnych rodzajów paneli słonecznych, które można zainstalować w celu wykorzystania tego naturalnego zasobu i przekształcenia go w energię elektryczną.
00:00, 29.11.2022
Programowanie może być świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy. Jest jedną z tych pracy, które wciąż się rozwijają, a zapotrzebowanie na programistów cały czas rośnie. Wiele osób uważa, że programowanie to świetna przyszłość.
00:00, 29.11.2022
Polska jest jednym z głównych producentów biomasy w Europie. W 2010 roku udział biomasy w rynku energii odnawialnej wynosił ponad 12%. W Polsce biomasa jest wykorzystywana w wielu gałęziach przemysłu, takich jak przemysł spożywczy, tekstylny, farmaceutyczny, chemiczny i wielu innych. Biomasa jest również wykorzystywana w przemyśle energetycznym, do produkcji energii elektrycznej i ciepła. Z czego powstaje?
00:00, 29.11.2022
Kręgosłup jest uznawany za najważniejszy element całego układu kostno-mięśniowego. Jego wytrzymałość i stabilność zapewniają ochronę mózgu i rdzenia kręgowego przed urazami. Wszelkie problemy z kręgosłupem prowadzą do bólu i trudności w ruchach, co wpływa na jakość życia człowieka. W takich przypadkach konieczna jest operacja kręgosłupa, która może być wykonana w przypadku przepukliny, przemieszczenia krążka międzykręgowego i innych patologicznych zmian.
00:00, 29.11.2022
Choć w Wigilię Święty Mikołaj musi odwiedzić wszystkie grzeczne dzieci, to spotkanie go niestety graniczy z cudem. Jest jednak sposób, by zobaczyło się z nim Twoje dziecko!
00:00, 26.11.2022
Personalizowane prezenty to wyjątkowe niespodzianki dla najmłodszych i nieco starszych. Wszystkim szukającym inspiracji na świąteczne prezenty podpowiadamy, że powinni wypróbować list i wideo od Mikołaja z Laponii. Gwarantujemy, że nie będzie zawodu! 
00:00, 25.11.2022
Gameboy to przenośna konsola do gier, która została wydana przez firmę Nintendo w 1989 roku. Gameboy był pierwszym przenośnym urządzeniem do gier, które mogło być używane wszędzie.
00:00, 25.11.2022
Okulary VR są urządzeniami noszonymi na głowie, które pozwalają użytkownikom na stworzenie wirtualnego środowiska wokół siebie. Umożliwiają one pełen zakres ruchów wirtualnego ciała i pozwalają na uczestnictwo w wirtualnych doświadczeniach.