Zamknij
REKLAMA

Dwie nietrzeźwe kobiety na quadzie uciekały przed policją

15:39, 22.07.2020 | P.R.
Skomentuj
REKLAMA

Dwie kobiety nie zatrzymały się w poniedziałek (20.07.2020) do policyjnej kontroli. Funkcjonariusze zareagowali, gdy zobaczyli na quadzie dwie osoby bez kasków ochronnych. Powodem chęci uniknięcia spotkania z policjantami był alkohol. Prowadząca Quada miała go w organizmie blisko 3 promile!

Policjanci drogówki pełnili służbę na terenie gm. Wielgie. Po godzinie 16.00 w miejscowości Suradówek zauważyli dwie osoby poruszające się czterokołowcem, bez wymaganych przepisami hełmów ochronnych. Funkcjonariusze wydali przy użyciu pojazdu służbowego świetlne i dźwiękowe sygnały do zatrzymania się, w celu przeprowadzenia kontroli. Kobieta prowadząca pojazd nie zastosowała się jednak do polecenia policjantów i przyspieszyła oddalając się drogą gruntową. Została zatrzymana po kilkuset metrach.

Jak się okazało podczas kontroli, zarówno kierująca jak i pasażerka quada były pod działaniem alkoholu. Prowadząca pojazd 31-letnia mieszkanka Suradówka miała go w organizmie ponad 2,8 promila, a 58-letnia pasażerka ponad 2 promile.

Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy a pojazd został usunięty z drogi. Z powodu licznych usterek i braku badań technicznych funkcjonariusze zatrzymali także dowód rejestracyjny czterokołowca.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi grzywna, pięciotysięczne świadczenie pieniężne, zakaz prowadzenia pojazdów i do 2 lat pozbawienia wolności.

To nie jedyne przestępstwo, jakie popełniła kobieta. Kodeks karny penalizuje także niezatrzymanie się do kontroli drogowej określając, że kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego (poruszającą się pojazdem przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych) polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Poza przestępstwami 31-latka odpowie także za szereg wykroczeń, które popełniła

podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(P.R.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MieszkaniecMieszkaniec

1 0

Albo grubo, albo wcale. 15:36, 23.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

somsiadsomsiad

0 0

matka i córka 04:52, 24.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA