Zamknij
REKLAMA

Sprawcy już w rękach policji. Odpowiedzą za...

14:31, 19.05.2020 | M.J
Skomentuj
REKLAMA

Kradzieże w sklepach to zmora przedsiębiorców i obsługi. Sprawcy często zabierają towar wart kilkaset złotych, żeby „w razie wpadki” odpowiadać za wykroczenie. Tym razem zarzuty usłyszało dwóch mieszkańców Lipna. Jeden z nich odpowie za przestępstwo.

Co kilka dni pracownicy sklepów zgłaszają kradzieże. Dzięki coraz lepszym monitoringom i pracy policjantów te występki nie uchodzą złodziejom „na sucho”. Tym razem przed sądem stanie dwóch mieszkańców Lipna.

Pierwszy sprawca wpadł w ręce policjantów w piątek (15.05.2020). Pracownik jednego z lipnowskich dyskontów powiadomił funkcjonariuszy o tym, że w godzinach porannych nieznany sprawca zabrał ze sklepu artykuły chemiczne o wartości blisko 700 zł.

Kryminalni szybko ustalili, kto dokonał tego czynu i zatrzymali podejrzanego 27-latka jeszcze tego samego dnia. Mieszkaniec Lipna już usłyszał zarzut przestępstwa kradzieży, do którego się przyznał. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejnego sprawcę na gorącym uczynku zatrzymał ochroniarz sklepu. Mężczyzna wpadł w sobotę (16.05.2020), po tym jak ukradł artykuły spożywcze na ponad 50 zł. 51-latek odpowie za wykroczenie. Policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie go. Za powyższe wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Stasiek Stasiek

1 0

A może czas zainteresować się trochę bardziej osobami które jeżdżą po alkoholu i narkotykach A nie tu mają sprawców podanych na tacy. 11:07, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA