Zamknij

Bezpodstawne wezwanie policji może być karalne!

15:10, 23.05.2019 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj

W bieżącym tygodniu policjanci z Lipna sporządzili dwukrotnie dokumentację do sądu w sprawie bezpodstawnego wezwania policji. Apelujemy o rozsądek ! W przyszłości może zdarzyć się, że i Ty będziesz potrzebował natychmiastowej pomocy funkcjonariuszy.

Przed wybraniem numeru alarmowego warto zastanowić się czy sprawa, którą chcemy zgłosić wymaga interwencji mundurowych. Wczoraj  dyżurny policji w Lipnie otrzymał zgłoszenie od  29-letniego mieszkańca  gm. Wielgie o tym, że ten został pobity przez partnerkę. Jak się okazało w domu przebywał z matką i żadnej partnerki nie miał. Kolejne zgłoszenie wpłynęło o godz. 19:40. 40-letni mieszkaniec gm. Kikół dwukrotnie zgłaszał, że sąsiad przywiózł mu na podwórko drzewo, którego nie chciał. Obaj zgłaszający znajdowali się pod działaniem alkoholu.

Każde bezpodstawne zgłoszenie traktowane jest jako wywołanie fałszywego alarmu, wprowadzanie w błąd instytucji użyteczności publicznej lub organu czuwającego nad bezpieczeństwem publicznym. Jest to wykroczenie. Za jego popełnienie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny do 1500 zł.

Autor: st.asp. Monika Grzelak

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone