Zamknij
REKLAMA

Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

17:14, 25.06.2018 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
fot. KPP w Lipnie

W sobotę (23.06.20180) patrol ruchu drogowego zatrzymał w Wielgiem do kontroli audi. Kierowca zachowywał się nerwowo, co usprawiedliwiał brakiem dokumentu prawa jazdy, którego nie zdążył odebrać z wydziału komunikacji po tym jak zostało mu ono zatrzymane. Okazało się jednak, ze może być pod wpływem narkotyków, które funkcjonariusze znaleźli podczas kontroli auta.

Sobotnia kontrola drogowa zakończyła się dla 24-latka z gm. Wielgie zarzutem posiadania narkotyków. Prowadzone postępowanie wyjaśni czy był pod ich wpływem gdy kierował autem.

Osobowe audi policjanci lipnowskiej drogówki zatrzymali do kontroli w sobotę przed 19.00 w miejscowości Wielgie. Nerwowe zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy co do tego, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości dowiodło jednak, że mężczyzna nie spożywał alkoholu.

Swoje nerwowe zachowanie tłumaczył policjantom brakiem dokumentu prawa jazdy, którego nie zdążył odebrać z wydziału komunikacji po tym jak zostało mu ono zatrzymane  w zeszłym roku za kierowanie po alkoholu.

Funkcjonariusze jednak obserwując jego zachowanie i specyficzne objawy nabrali podejrzeń, że mężczyzna mógł być pod wpływem narkotyków. Do zażywania amfetaminy 24-latek przyznał się, gdy policjanci znaleźli je w kontrolowanym pojeździe. Pod siedzeniem fotela kierowcy znaleźli plastikowa podkładkę z pozostałością białego proszku a w otwartym schowku audi opakowanie po chusteczkach w którym było 11 woreczków strunowych z zawartością białego proszku o łącznej wadze ponad 11 gram.

Mieszkaniec gm. Wielgie odmówił poddania się badaniu narkotesterem więc pobrano mu krew do badań. Prowadzone postępowanie wyjaśni czy kierował pod wpływem środków odurzających. Jeśli tak usłyszy zarzut przestępstwa.

Wstępne badania potwierdziły, że znaleziona substancja to amfetamina.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków narkotycznych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska, rzecznik prasowy KPP w Lipnie

(M.J.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone