Zamknij
REKLAMA

Nie zatrzymał się na STOP. To był początek kłopotów

10:15, 16.05.2018 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
fot. freeimages.com

Prawo jazdy na motorower nie są wymagane. Brak dokumentu nie zwalnia jednak z używania zdrowego rozsądku i przestrzegania przepisów drogowych. Kierujący motorowerem nie zatrzymał się przed znakiem „STOP”. Podczas przeprowadzonej kontroli okazało się, że mężczyzna ma blisko 2,5 promila w organizmie.

Motorower to pojazd dwu lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm 3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW. Jego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h i wg. polskiego prawa aby wyjechać nim na drogę nie jest wymagane prawo jazdy. Nie zwalnia to jednak kierujących tymi pojazdami z przestrzegania przepisów drogowych ani z odpowiedzialności na drodze.

Wczoraj (10.05.2018), w miejscowości Jastrzębie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli mężczyznę kierującego motorowerem, który nie zatrzymał się przed znakiem „STOP”.

Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od 23-letniego mieszkańca gminy Lipno woń alkoholu. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma on blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nie posiadał też przy sobie żadnych wymaganych dokumentów. Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i popełnione wykroczenia odpowie teraz przed sądem.

Publikacja: mł. asp. Małgorzata Małkinska

(M.J.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone