Zamknij
REKLAMA

Miał przy sobie narkotyki oraz prowadził pojazd pod ich działaniem

16:26, 14.05.2018 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w piątek (11.05.2018) w Makówcu mercedesa. Podczas kontroli okazało się, że kierowca posiada przy sobie porcję narkotyków a sam także jest pod ich działaniem. Ponadto mężczyzna nigdy nie uzyskał uprawnień do kierowania pojazdami.

W piątek policjanci lipnowskiej drogówki zatrzymali w miejscowości Makówiec do kontroli osobowego mercedesa. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariuszom rzucił się w oczy zły stan techniczny pojazdu oraz brak jego obowiązkowego wyposażenia. Jak się okazało pojazd od dawna nie przeszedł badań technicznych i nie był dopuszczony do ruchu.

Podczas kontroli także zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia policjantów. Był niespokojny, mówił niewyraźnie a jego reakcje były spowolnione. Po przeprowadzonych badaniach trzeźwości okazało się, że 21-latek był trzeźwy. W związku z tym policjanci zaczęli podejrzewać, że może on znajdować się pod wpływem innych środków działających podobnie do alkoholu. Potwierdziły to wstępne badania wykonane przy użyciu narkotestera wskazujące na zawartość amfetaminy w organizmie mężczyzny.

Jak się okazało po sprawdzeniu mieszkańca Lipna w policyjnych systemach, nigdy nie uzyskał on uprawnień do kierowania pojazdami.

Porcję narkotyku policjanci znaleźli w otwartym schowku samochodowym pod radiem. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu a od zatrzymanego pobrali krew do badań.

Mężczyzna usłyszał już zarzut prowadzenia auta po drodze publicznej będąc pod działaniem środków działających podobnie do alkoholu oraz posiadania narkotyków.

Odpowie także za popełnione wykroczenia.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska

(M.J.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone