Zamknij
REKLAMA

Pijany mężczyzna za kierownicą spowodował zagrożenie

14:47, 30.01.2018 | KPP w Lipnie
REKLAMA
Skomentuj
fot. freeimages.com

W środę po godz. 20.00 w miejscowości Moszczonne pijany kierowca wypadł z drogi i wjechał do przydrożnego rowu. Zaraz po zdarzeniu kierowca oddalił się z miejsca. Dzięki sprawnemu działaniu lipnowskich policjantów, niedługo po tym, kierujący został zatrzymany. Za swoje zachowanie na długo straci uprawnienia do kierowania.

W środę (24.01.2018 r.) po godz. 20.00 dyżurny policji w Lipnie odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Moszczone, w gminie Kikół.

Policjanci po przybyciu na miejsce zastali na poboczu drogi rozbite auto, jednak bez kierującego. Funkcjonariuszom nie zajęło dużo czasu ustalenie sprawcy, który chcąc uniknąć odpowiedzialności, oddalił się. Powodem ucieczki kierującego prawdopodobnie był stan upojenia alkoholowego. Po zbadaniu przez funkcjonariuszy stanu trzeźwości kierującego okazało się, że alkomat wskazał ponad 3 promile. Od mężczyzny została pobrana krew do analizy.
Teraz kierowca odpowie nie tylko za spowodowanie kolizji, ale również za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za które sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres minimum 3 lat.

Autor: st. asp. Marcin Impert

(KPP w Lipnie)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone