Zamknij
REKLAMA

Zobacz najlepsze zdjęcia prasowe 2017 roku!

01:37, 18.09.2018 | M.J.
Skomentuj
Zdjęcie Roku 2018. Uczestnicy protestów zorganizowanych przeciwko reformom polskiego sądownictwa. 24 lipca 2017. / fot. Adama Lach, Napo Images, Warszawa.
REKLAMA

Zwycięskie fotografie Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2018 w formie wystaw odwiedzają polskie miasta – już niebawem jednym z nich będzie Płock! W dniach 18.09-08.10.2018 r. w Galerii Mazovia będzie można zobaczyć ponad 200 najlepszych zdjęć konkursowych.

Magazyn „Press” już od 14 lat organizuje Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo, którego celem jest promowanie polskiej fotografii prasowej. Grand Press Photo jest konkursem dla zawodowych fotoreporterów, pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych, ale też dla fotografów-freelancerów. Prestiż konkursu polega na tym, że uczestnicy oceniani są przez fachowca światowej klasy – zwycięzcy World Press Photo.

Tytuł Zdjęcia Roku otrzymała fotografia autorstwa Adama Lacha (Napo Images) zrobiona 24 lipca 2017 roku w Warszawie podczas protestów zorganizowanych przeciwko reformom polskiego sądownictwa.

- Cieszę się, że jury zauważyło niezwykłą prawdę napisaną w tej fotografii, bo ona niczego nie udaje. I że doceniło ważne rzeczy, które się dzieją w naszym kraju. Bo niezwykłe jest to, że ludzie się jednoczą, i po jednej i po drugiej stronie, a my obie te strony z wielkim szacunkiem powinniśmy fotografować – mówił po odebraniu nagrody Adam Lach.

W dniach 18.09 - 8.10.2018 r. w Galerii Mazovia będzie można zobaczyć około 200 zdjęć z 5 tys. nadesłanych na konkurs, a wśród nich Zdjęcie Roku oraz zdjęcie Mecenasa Konkursu – NIKONA. Na 18 ekspozytorach zostaną zaprezentowane fotografie nagrodzone w kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Portret, Kultura i rozrywka, a także zwycięski projekt długoterminowy.

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA