Zamknij

Jakub Wawszczyk z Lipna zadebiutował w Ekstraklasie!

18:11, 21.09.2019 M.J. Aktualizacja: 18:25, 21.09.2019
Skomentuj Jakub Wawszczyk (z lewej) otrzymał dobre podanie od Davita Skhirtladze, po czym sam idealnie dograł do Michała Nelepy, który zdobył bramkę. /fot. facebook.com/ArkaGdyniaSSA Jakub Wawszczyk (z lewej) otrzymał dobre podanie od Davita Skhirtladze, po czym sam idealnie dograł do Michała Nelepy, który zdobył bramkę. /fot. facebook.com/ArkaGdyniaSSA

Pochodzący z Lipna zawodnik Arki Gdynia Jakub Wawszczyk zadebiutował w piłkarskiej Ekstraklasie. Lewy obrońca zagrał pełne 90 minut w wyjazdowym spotkaniu z ŁKS Łódź. Arka wygrała 4:1, a Kuba zaliczył asystę.

Jakub Wawszczyk rozegrał bardzo dobre spotkanie, zaliczając kilka udanych interwencji. W ósmej minucie niedokładnie podał głową piłkę do bramkarza Arki, ale zdążył wrócić i naprawić błąd przez wybicie na rzut rożny. Pochodzący z Lipna piłkarz  zagrał dobrze nie tylko w obronie, ale także podłączał się do akcji ofensywnych. W dziesiątej minucie wykonał dobre dośrodkowanie do swojego kolegi z drużyny Macieja Jankowskiego, jednak ten nie trafił do bramki. Na początku drugiej połowy zderzył się z jednym z zawodników ŁKS-u, za co został ukarany żółtą kartką. W 58. minucie Kuba, który otrzymał świetne podanie od Davita Skhirtladze pobiegł z piłką do linii końcowej, dostrzegł wychodzącego na dwunasty metr Michała Nalepę, któremu dokładnie wyłożył piłkę, a ten zdobył bramkę na 3:1.

Gratulujemy Jakubowi debiutu w piłkarskiej Ekstraklasie i życzymy kolejnych udanych występów w barwach Arki Gdynia.