Zamknij

Co wyróżnia dobrego dystrybutora części do maszyn?

11:47, 17.04.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:51, 17.04.2018
Skomentuj Fot, materiał partnera Fot, materiał partnera

Poszukiwania dystrybutora części zamiennych do maszyn budowlanych i rolniczych często kończą się porażką. Bardzo łatwo bowiem dać sobie zamydlić oczy marketingowymi sloganami, a to, co jest najważniejsze – przeoczyć. Często bowiem to, co najsilniej akcentują sprzedawcy, wcale nie powinno przyciągać uwagi.

Niepotrzebna autoryzacja

Trzeba przyznać, że status autoryzowanego dystrybutora daje podstawy do zaufania sprzedawcy. Nie jest jednak niezbędny ani tym bardziej nie może stanowić gwarancji jakości. Ostatnich latach często zdarza się, że otrzymawszy autoryzację, dystrybutorzy zaczynają lekceważyć swoje obowiązki, wychodząc z – niestety słusznego – założenia, że taki status i tak zapewni im klientów. Warto więc zapamiętać, że autoryzacja producenta części nie powinna być wymogiem podstawowym.

Współpraca z serwisami

Często ma to jeszcze większe znaczenie niż autoryzacja producenta. Wszystko dlatego, że tak naprawdę zaraz po użytkownikach to mechanicy, a nie producenci, mogą najwięcej powiedzieć o konkretnych częściach zamiennych. Ponieważ dodatkowo serwisy w tej branży są najczęściej bardzo profesjonalnymi, wysoko specjalistycznymi punktami, oceny przyznawane przez mechaników częściom zamiennym są bardzo surowe i nierzadko zdarza się, aby to serwisant odradzał lub polecał zakup konkretnego modeli. Jeśli więc z dystrybutorem współpracują uznane warsztaty, to stanowi to dla niego bardzo mocny atut.

Duży magazyn własny

Posiadanie własnego magazynu ze sporym zapasem różnych części zamiennych jest ważne dlatego, że skraca czas oczekiwania na dostawę zamówienia. To zaś decyduje często o tym, jak duże straty związane będą z przerwą w pracy. Zresztą dystrybutor, który zainwestował w przestrzeń magazynową i zakupił części, rzadko będzie ryzykował magazynowanie sprzętu zupełnie przeciętnego – tego nie opłaca się zamawiać z wyprzedzeniem. W magazynach najczęściej więc leżą części oryginalne albo bardzo wysokiej jakości zamienniki.

Własne laboratorium

Zaawansowane systemy kontroli jakości, z własnym laboratorium włącznie, są przez niektórych dystrybutorów bardzo mocno podkreślane. Autorzy serwisu https://cemasz.pl/czesci-do-maszyn/ na przykład uzasadniają, że dzięki temu mniej jest wadliwych elementów, w związku z czym unika się sytuacji, w których klient zaraz po wyjeździe z warsztatu musi do niego wrócić z identyczną usterką. Warto przy poszukiwaniach dystrybutora części do maszyn pamiętać, aby upewnić się, że są one w jakikolwiek sposób sprawdzane na tym etapie łańcucha dostaw. Jest to ważne już choćby dlatego, że w przypadku wielu elementów nawet niewłaściwie zabezpieczona przesyłka lub złe warunki przechowywania to czynniki mogące osłabić materiał, z jakiego wykonane są części. Będzie to prawdą choćby w przypadku wszystkich przewodów hydraulicznych, ale nie tylko przy nich warto upewnić się na wszystkie możliwe sposoby, że zakupiony element spełnia najwyższe normy jakościowe.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

MarekMarek

0 0

Dobre części do maszyn http://zatorski.pl/oferta/slizgi-do-maszyn-budowlanych-koparek-koparko-ladowarek-i-innych/ 14:33, 28.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%