Zamknij
REKLAMA

3 sytuacje, gdzie AC jest niezbędne

06:00, 28.11.2017 | Materiał partnera
Fot. Zdjęcie ilustracyjne/Depositphotos

W odróżnieniu od OC autocasco jest ubezpieczeniem nieobowiązkowym, które można, ale nie trzeba wykupić. Istnieją jednak przypadki, gdy AC okazuje się naprawdę niezbędne i zdecydowanie należy je mieć. O jakich sytuacjach mowa?

Kredyt lub leasing

Choć nie istnieje prawny przymus, który nakłada na właścicieli aut obowiązek wykupywania autocasco, to w przypadku finansowania zakupu samochodu kredytem lub w ramach leasingu AC jest wymagane. Taki warunek stawiają banki i firmy zajmujące się leasingiem. W ten sposób chcą się zabezpieczyć przed ewentualnymi szkodami wyrządzonymi przez nowego właściciela lub osobę użytkującą leasingowane auto.

Należy mieć bowiem świadomość, że w przypadku kredytu i leasingu to bank oraz firma leasingująca są właścicielami pojazdu (przy kredycie najczęściej ustanawia się współwłasność pomiędzy bankiem a kupującym). Mogą więc narzucać nabywcom swoje warunki, do których muszą się oni dostosować. Nie da się ukryć, że konieczność wykupienia autocasco podwyższa koszty. Choć stosunkowo łatwo znaleźć tanie OC, to z korzystnym cenowo AC o odpowiednio szerokim zakresie ochrony może być problem.

Wartościowe auto

O ile w przypadku kredytu i leasingu istnieje wymóg wykupienia AC, o tyle nikt nie żąda od nabywcy pojazdu za gotówkę, żeby oprócz podstawowego OC sięgnął również po autocasco. Mimo to właściciele droższych aut, które kosztują więcej niż 10-20 tys., powinni poważnie się zastanowić nad AC. Dlaczego? Ponieważ samo OC nie daje ochrony przed skutkami zdarzeń losowych i szkód wyrządzonych z własnej winy, co zapewnia wyłącznie autocasco.

Jeśli więc nie chcesz się martwić o to, że w nocy, gdy będziesz spał, ktoś ukradnie Twoje auto albo że uderzysz w zwierzę, które wybiegnie przed maskę i zniszczy pojazd, wykup autocasco. Oczywiście AC nie daje gwarancji, że do tego typu zdarzeń nie dojdzie, jednak zapewnia wypłatę odpowiednio wysokiego odszkodowania niezależnie od przyczyn i sprawcy szkód.

Wysokie ryzyko szkody

Regularnie podróżujesz na dalekich dystansach? Mieszkasz w niebezpiecznej dzielnicy, w której często dochodzi do kradzieży i aktów wandalizmu? A może obawiasz się nagłych zmian pogodowych mogących zniszczyć Twoje auto, jak opady gradu, uderzenie piorunem, upadek gałęzi na maskę? Wykup autocasco i śpij spokojnie ze świadomością, że za każdą szkodę otrzymasz rekompensatę. Wejdź na stronę kalkulator-oc-ac.auto.pl, gdzie znajdziesz liczne oferty AC, wyszukaj polisę, która Ci najbardziej odpowiada pod względem zakresu ochrony i ceny i nie ryzykuj swoim majątkiem w postaci samochodu, na który tak długo pracowałeś.

(Materiał partnera)
REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone