Zamknij
REKLAMA

Są pieniądze na naukę historii dla młodzieży

17:09, 13.03.2019 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
Uczniowie ZS w Skępem w czasie wycieczki w ramach pierwszej edycji Powiatowego Programu Wychowania Patriotycznego. /fot. zsskepe.pl

Rada Powiatu w Lipnie podczas IV sesji w dniu 27 lutego 2019 roku podjęła Uchwałę Nr IV/23/2019 w sprawie: przyjęcia Powiatowego Programu Wychowania Patriotycznego na lata 2019-2020. W roku 2019 na realizację Programu przeznaczono kwotę 50 000,00 zł, natomiast wysokość środków finansowych na realizację Programu w 2020 roku zostanie określona w momencie uchwalania budżetu Powiatu Lipnowskiego na rok 2020.

Podobnie do poprzedniej edycji Programu na lata 2017 – 2018, również i teraz Program ten skierowany jest do uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Lipnowski. W jego ramach beneficjenci będą mogli zorganizować wycieczki do miejsc o znaczeniu historycznym i kulturowym dla Narodu Polskiego, w miastach takich jak np. Oświęcim, Kraków, Gdańsk, Warszawa.

- Wierzę, że „żywe lekcje” historii związane nie tylko z martyrologią i męczeństwem Polaków, ale także z miejscami chwały i zwycięstwa to najlepszy sposób na krzewienie patriotycznych postaw wśród tych, którzy są naszą przyszłością - Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski.

 


Rada Powiatu w Lipnie postanowiła kontynuować koncepcję upowszechniania wśród dzieci i młodzieży tradycji narodowych i lokalnych, rozwijania poczucia odpowiedzialności i szacunku dla symboli państwowych. Władze Powiatu przykładają wagę do kształtowania prolokalnych postaw, identyfikacji z miejscem pochodzenia i dziedzictwem kulturowym oraz umożliwienia dzieciom i młodzieży aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, społecznych i politycznych. Program ma na celu wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży a tym samym ułatwienie im dostępu do miejsc pamięci narodowej, muzeów, centrów kultury itp. 

źródło Starostwo Powiatowe w Lipnie

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

GośćGość

1 0

Brawo Powiat !!! 08:24, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone