Zamknij
REKLAMA

Będzie więcej kontroli na drogach powiatu lipnowskiego

12:46, 31.01.2019 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
fot. Damian Siedlecki/Starostwo Powiatowe w Lipnie

Wczoraj, 30 stycznia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lipnie odbyło się posiedzenie Powiatowej Komisji  Bezpieczeństwa  i  Porządku w Lipnie, której przewodniczy Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski.

Głównymi punktami posiedzenia było przyjęcie sprawozdań za 2018 rok o stanie bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu, a także zaopiniowanie planów działań Komendy Powiatowej Policji w Lipnie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie na rok 2019.

Z uwagi na fakt,  iż w ubiegłym roku na drogach powiatu lipnowskiego śmierć w wypadkach drogowych poniosło aż 11 osób, priorytetem dla funkcjonariuszy KPP w Lipnie będzie czuwanie nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W związku z tym należy spodziewać się większej ilości kontroli drogowych i nadzoru nad pojazdami poruszającymi się po naszych drogach.

Ze sprawozdania przedstawionego przez  Zastępcę Komendanta KP PSP w Lipnie wynikało, że w 2018 roku (w stosunku do roku 2017) odnotowano ponad 300 zdarzeń więcej dotyczących walki z owadami, m.in. szerszeniami i osami.

Priorytetem dla strażaków będzie w 2019 roku edukacja mieszkańców powiatu nt. przydatności detektorów dymu i czadu. Starosta przedstawił także pomysł zakupu czujek dymu i czadu dla samotnych, starszych i mniej zamożnych mieszkańców powiatu, ponieważ w okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

W trakcie dyskusji Starosta przedstawił sposób pomocy finansowej dla służb mundurowych między innymi na zakup dodatkowego sprzętu. Pomoc Starosty będzie realizowana również w ramach patronatu Starosty nad organizacją imprez okolicznościowych, szkoleń i ćwiczeń.

Podczas posiedzenia padła także propozycja stworzenia w  gm. Skępe  zintegrowanego centrum służb ratowniczych – Straż, Policja, WOPR ze względu na potencjalną największa liczbę zagrożeń w rejonie ( DK nr 10 , skupiska lasów i jezior). O dalszych losach tego centrum będziemy informować na bieżąco.

źródło Starostwo Powiatowe w Lipnie

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

MieszkaniecMieszkaniec

1 0

Bez sensu z tym centrum. To lepiej zrobić drogę ze szpitala do dk 10, której oczywiście nie ma. Taki stan rzeczy zagraża bezpieczeństwu mieszkańców i kierowców 06:11, 01.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone