Zamknij
REKLAMA

Jeżdżą nietrzeźwi lub z zakazami. Reagują nie tylko policjanci

19:29, 26.11.2018 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj

Czterem nieodpowiedzialnym kierowcom policjanci z powiatu lipnowskiego postawią zarzuty w związku z czynami, jakich dopuścili się na drodze. Dwóch z nich ujęli i przekazali Policji świadkowie. Jeden próbował uciekać policjantom, za co poniesie dodatkową odpowiedzialność.

Pierwszego amatora jazy pod wpływem procentów policjanci zatrzymali w sobotę (24.11.2018) przed 22.00 pełniąc służbę w Grodzeniu. Podczas czynności od kierowcy renault wyczuli alkohol, więc dokonali sprawdzenia alkomatem. Okazało się, że 26-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Około godzinę później ten sam patrol policji chciał skontrolować Kię. Funkcjonariusze wydali latarką sygnał do zatrzymania pojazdu. Kierowca zwolnił, ale zamiast zatrzymać się ominął policjantów i radiowóz i zaczął się oddalać. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg dając mu dźwiękowe i świetlne sygnały do zatrzymania.

Prowadzący kię nie zamierzał jednak podporządkować się wydawanym poleceniom a podczas ucieczki dopuścił się wielu niebezpiecznych manewrów zajeżdżając drogę policjantom i stwarzając zagrożenie dla pojazdów jadących z przeciwnego kierunku ruchu. Policjanci w porozumieniu z dyżurnym zorganizowali blokadę, która zatrzymała nieodpowiedzialnego mieszkańca Lipna. Okazało się, że 34-latek miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów, dlatego chciał uniknąć kontroli. Przyznał się też do zażywania środków narkotycznych. Jeśli badania potwierdzą, że był pod ich wpływem oprócz złamania zakazu kierowania i niezatrzymania się do kontroli usłyszy zarzut także za to przestępstwo.

W niedzielę (25.11.2018) dwóch nietrzeźwych kierujących skończyło swój wyjazd na drogę pod działaniem alkoholu spotkaniem z funkcjonariuszami dzięki reakcji świadków.

Pierwszego nietrzeźwego w miejscowości Tłuchówek zatrzymał kierowca pojazdu osobowego. Widząc jednoślad poruszający się bez świateł całą szerokością jezdni nie został obojętny. Zatrzymanego kierowcę motoroweru przekazał policjantom. 33-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejnego kierowcę po 2.00 w nocy ujął jeden z pracowników stacji paliw. Widział go, gdy ten podjechał pod dystrybutor a kiedy podszedł, aby pomóc kierowcy zatankować, wyczuł od mężczyzny silną woń alkoholu. Od razu zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę. Kierujący peugeotem miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało jego także obowiązywał całkowity zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Autor: podkom. Małgorzata Małkinska

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Pani Pani

1 0

Co za *%#)!& kompletni bezmózgi PIŁEŚ NIE JEDŹ GAMONIU 14:25, 05.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone