Zamknij
REKLAMA

Edward Celmer musi sprostować nieprawdziwe informacje. Tak orzekł Sąd Okręgowy we Włocławku

21:47, 15.10.2018 | M.J.
REKLAMA
Edward Celmer postanowieniem sądu musi napisać sprostowanie na swoim Facebooku. /fot. Marcin Jaworski

Niedawno w internecie pojawił się spot wyborczy Edwarda Celmera, kandydata na Wójta Gminy Lipno z ramienia KW Prawo i Sprawiedliwość, dotyczący modernizacji biblioteki gminnej w Trzebiegoszczu przez obecne władze.

Jak się okazało, w swojej publikacji kandydat posługiwał się nieprawdziwymi informacjami. Dlatego też obecny Wójt Gminy Lipno Andrzej Szychulski zgłosił sprawę na drogę prawną w trybie wyborczym.

W Sądzie Okręgowym we Włocławku odbyła się rozprawa sprawy z wniosku Andrzeja Szychulskiego z udziałem Edwarda Celmera o zakazanie rozpowszechniania informacji i nakazanie sprostowania.

W postanowieniu czytamy, że Sąd Okręgowy we Włocławku I Wydział Cywilny w składzie: SSO Mariusz Nazdrowicz, protokolant sek. sąd. Martyna Szubska postanawia:

1. zakazać uczestnikowi postępowania Edwardowi Celmerowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat wysokości kosztów modernizacji biblioteki w miejscowości Trzebiegoszcz, gmina Lipno w kwocie 493 826 zł i jego zakresu ograniczającego się jedynie do ocieplenia budynku, wymiany centralnego ogrzewania i pomalowania elewacji, w tym w szczególności poprzez usunięcie materiału wyborczego w postaci spotu wyborczego uczestnika zamieszczonego na jego profilu społecznościowym - Facebook zawierającego wskazaną treść;

2. nakazać uczestnikowi sprostowanie w terminie 48 godzin nieprawdziwych informacji poprzez umieszczenie na jego profilu społecznościowym - Facebook ogłoszenia o treści: "Edward Celmer, kandydat na Wójta Gminy Lipno z ramienia KW Prawo i Sprawiedliwość oświadcza, że rozpowszechnione przez niego informacje na temat wysokości środków wydatkowanych na remont biblioteki w miejscowości Trzebiegoszcz, gmina Lipno i jego zakresu są nieprawdziwe";

3. orzec, że wnioskodawca i uczestnik postępowania ponoszą koszty postępowania związane ze swoim udziałem w sprawie.

Zawarte w drugim punkcie sprostowanie nie jest obecnie widoczne na profilu Facebook Edwarda Celmera. Prawdopodobnie było tam tylko chwile i zostało usunięte. 

(M.J.)
REKLAMA
REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone