Zamknij
REKLAMA

Powiatowe dożynki już w najbliższą sobotę. Poznajmy starostów

13:14, 21.08.2018 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Już w najbliższą sobotę w Bobrownikach odbędą się powiatowo-gminno-parafialne Dożynki. Dziś chcemy przedstawić starostów tegorocznych dożynek.

Starościną Dożynek jest p. Wanda Grzankowska – która wspólnie z mężem Mariuszem prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne położone we wsi Stare Rybitwy gm. Bobrowniki o powierzchni 30ha specjalizujące się głównie w uprawie zbóż i hodowli bydła opasowego. Gospodarstwo dysponuje kompletem sprzętu mechanicznego niezbędnego do prowadzenie w/w produkcji. Pani Wanda wraz z mężem Mariuszem mają dwóch synów Konrada i Karola. Pani Wanda oprócz codziennych obowiązków odpowiedzialna jest za prowadzenie dokumentacji i pozyskiwanie informacji niezbędnych do prowadzenia gospodarstwa rolnego. W wolnym czasie lubi piec ciasta.

Starostą tegorocznych Dożynek jest p. Henryk Kiełkowski – który wraz z żoną Barbarą prowadzi gospodarstwo o powierzchni 62ha w Nowopolu gm. Kikół. Gospodarstwo nastawione jest na uprawę pszenicy, rzepaku i kukurydzy na ziarno. W uprawie roli pod zboża stosują metody tradycyjne oraz wykorzystują nowoczesny agregat uprawowo-siewny. Rzepak uprawiany jest w systemie bezorkowym. Gospodarstwo jest bardzo dobrze wyposażone w maszyny i urządzenia rolnicze, zboża przechowywane są w silosach, uruchomiono też suszarnię do dosuszania rzepaku i kukurydzy. Wykorzystując nowoczesny sprzęt, p. Henryk świadczy usługi wspomagające produkcję roślinną; są to; precyzyjny siew rzepaku, traw, kukurydzy, grochu, zbiór sianokiszonek w pryzmy i kulki, prasowanie słomy itp. W gospodarstwie prowadzona jest rachunkowość FADN. Państwo Kiełkowscy mają córkę Aleksandrę i syna Przemysława. Pan Henryk jest Laureatem Krajowym Agroligi ‘2017 oraz laureatem 23. Edycji konkursu Rolnik Farmer Roku.

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone