Zamknij
REKLAMA

Już dziś w Lipnie pojawi się pielgrzymka rowerowa

13:45, 07.08.2018 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Piątego sierpnia br. z Elbląga ruszyła już po raz dziewiąty Rowerowa Pielgrzymka z Elbląga na Jasną Górę. W pierwszym roku jechało 13 osób w tym roku jedzie 140. Pomysłodawcą pielgrzymki i jej głównym kierownikiem i przewodnikiem jest ks. Krzysztof Sękuła.

Pielgrzymi dziś (7 sierpnia) około godziny 18.00 pojawią się w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipnie.

- Większość, to wierni z Diecezji elbląskiej, ale nie tylko. Dołączają do nas również osoby z Gdańska, Radzynia i innych miejscowości. Na trasie spotykmy się z wielką życzliwością - mówi ksiądz Krzysztof Sękuła. - Co roku zatrzymujemy się w Lipnie, gdzie spotyka nas niesamowita otwartość i wspaniałe przyjęcie przez mieszkańców, którzy otwierają swoje serca i domy w których mamy schronnienie i odpoczynek. Korzystając z okazji pragniemy podziękować księdzu Prałatowi Henrykowi Ambroziakowi pani dyrektor Ewie Juszczyk z Zespołu Szkół Technicznych w Lipnie i jej pracownikom. Jesteśmy ogromnie wdzięczni mieszkańcom Lipna i okolic, którzy otworzyli dla nas w szczególny sposób swoje serca i otoczyli nas niesamowitą opieką. W Lipnie nocujemy siódmego sierpnia, do zobaczenia niebawem. 

Trasa pielgrzymów z Elbląga:
Elbląg - Susz
Susz _Radzyń Chełmiński
Radzyń Chełmińsi - Lipno
Lipno - Chodecz
Chodecz - Uniejów
Uniejów - Szczerców
Szczerców - Jasna Góra

(M.J.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone