Zamknij
REKLAMA

Czterech pijanych kierowców w jeden weekend

11:34, 04.07.2018 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj

W ostatni weekend policjanci lipnowskiej drogówki zatrzymali aż czterech kierujących, którzy zdecydowali się zasiąść za kierownicą, mimo, że spożywali wcześniej alkohol. Jeden z kierujących pojazdami zatrzymał się dopiero, gdy uszkodził inne auto. Dwóch kierowało jednośladami. Jeden z nich miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie, gdy na motorowerze przewoził pasażerkę a drugiego obowiązywał zakaz prowadzenia pojazdów.

W piątek (29.06.2018), na terenie powiatu lipnowskiego policjanci zatrzymali aż trzech kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy po tym jak spożywali alkohol.

Po 19.30 w Teodorowie patrol zatrzymał do kontroli BMW. Rozmowa z kierowcą, od którego policjanci wyczuli alkohol wywołała skutek w postaci przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny. Okazało się, że 22-letni mieszkaniec Wielgiego ma 0,22 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie policjanci zatrzymali mu prawo jazdy a za usterki, które posiadało auto dowód rejestracyjny.

Także w piątek, w Karnkowie na krajowej dziesiątce policjanci lipnowskiej drogówki zatrzymali do kontroli motorower. Jak się okazało kierujący nim 31-letni mieszkaniec gm. Skępe także spożywał wcześniej alkohol. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na domiar złego nieodpowiedzialny kierowca przewoził w tym stanie pasażerkę.

Kolejny tego dnia motorower policjanci skontrolowali w Rumunkach Czerskich. Kierujący nim 23-letni mieszkaniec Teodorowa miał w organizmie ponad promil alkoholu. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyznę obowiązuje zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za dwa przestępstwa.

W sobotę (30.06.2018), także po alkoholu zdecydował się usiąść za kółko mieszkaniec gm. Skępe. Dla niego ta wyprawa zakończyła się staranowaniem innego samochodu zaparkowanego przy jezdni. Po spowodowaniu kolizji 19-latek oddalił się z miejsca. Nie uciekł jednak daleko i został zatrzymany po krótkim pościgu. Po zbadaniu mężczyzny alkomatem okazało się, że także ma grubo ponad promil alkoholu w organizmie.

Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut i dobrowolnie poddał się karze. Dostał grzywnę, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów kat B i konieczność zapłacenia pięciotysięcznego świadczenia pieniężnego. Będzie także musiał pokryć koszty prowadzonego postępowania.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska

(M.J.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

tomalatomala

1 0

0,22 promila (0,2 dopuszczalne) to tyle co nic. No to już jest przesada. Wielki "sukces" policji. 13:15, 06.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone