Zamknij
REKLAMA

Znalazł niewybuchy podczas kopania stawu

15:10, 06.06.2018 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj

Mieszkaniec gm. Dobrzyń nad Wisłą, zawiadomił kierownika tamtejszego posterunku o niebezpiecznym znalezisku. Jak się okazało był to niewybuch z czasów wojny. Przybyły na miejsce patrol saperski zabezpieczył trzy pociski.

Wczoraj (05.06.2018), po 7.00 rano Kierownik Posterunku Policji w Dobrzyniu nad Wisłą otrzymał od jednego z mieszkańców gminy niepokojącą wiadomość. Podczas kopania stawu na swojej posesji mężczyzna znalazł w ziemi niebezpieczne znalezisko. Był to pocisk moździerzowy. Prawdopodobnie pozostały po II Wojnie Światowej.

Właściciel posesji zachował się bardzo przytomnie przerywając prace i wzywając na miejsce policjantów, którzy do czasu przyjazdu odpowiednich służb zabezpieczyli znalezisko i miejsce wokół.

Przybyły na miejsce wojskowy patrol rozminowania z Inowrocławia, dysponujący wykrywaczami metalu i odpowiednim sprzętem odnalazł i zabezpieczył w sumie trzy pociski moździerzowe B-81.

W każdym takim przypadku należy zachować rozwagę i nie dotykać niebezpiecznych czy podejrzanych znalezisk wzywając odpowiednie służby.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska

(M.J.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone