Zamknij
REKLAMA

Pracownica banku udaremniła próbę wyłudzenia pieniędzy

17:05, 04.04.2018 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
fot. freeimages.com

W czwartek około godziny 13, na numer alarmowy zadzwoniła pracownica jednego z lipnowskich banków. Powiadomiła funkcjonariuszy, że ma podejrzenie popełnienia oszustwa na klientce banku. Dzięki czujności pracownicy banku i szybkiej reakcji policjantów udaremniono próbę oszustwa metodą „na policjanta”.

Schemat działania sprawców był taki sam jak w innych tego typu przypadkach. Na numer stacjonarny 78- letniej kobiety zadzwoniła osoba, która podała się za jej synową. Poinformowała, że miała wypadek drogowy i musi wypłacić pokrzywdzonej osobie 180 tys. złotych aby nie znaleźć się w areszcie. Następnie słuchawkę telefonu przejął mężczyzna, który podał się za „policjanta” i poinstruował kobietę co ma zrobić aby „po cichu” załatwić sprawę.

Dzięki czujności pracownicy banku i szybkiej reakcji mundurowych udaremniono próbę oszustwa. Trwają czynności, które mają na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców.

Przestrzegamy!
- Policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji.
 - Policja nigdy nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu!
 

Autor: sierż. szt. Katarzyna Sobocińska

(M.J.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone