Zamknij

Kupno nowego samochodu? Ile zapłacisz?

10:36, 21.05.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:39, 21.05.2018
Skomentuj

Nowy samochód? Spory wydatek… Sprowadzać temat do tego ogólnika to chyba zbytnie uproszczenie. Auta są tak różne jak ich ceny. Pewnie w głowie pojawia Ci się pytanie „ile zapłacę?”. Ale dopowiedzmy kolejne: „skąd wziąć pieniądze”? Postarajmy się poszukać odpowiedzi.

1. Nowe nie zawsze... nowe

Dla jednych nowe auto oznacza wzięcie luksusowego pojazdu w leasing, dla innych skorzystanie z usług lokalnego dilera. Jeszcze kto inny powie „kupiłem sobie nowe auto”, a przecież chodzi o używany model, po prostu trafiający do nowego właściciela. Da się kupić samochód za 1 000 złotych, 10 000 złotych, 100 000 złotych, ale i 500 000 złotych. Każdy z nich można sobie w jakiś sposób wyobrazić. Zapewne w przypadku maszyn za pół miliona zł nikt nie czyta artykułów o pożyczkach, ale pozostałych może zainteresować porównywarka kredytów samochodowych kredytna4kolka.pl i to, co mamy do opowiedzenia tym razem.

2. Ile zapłacić za samochód

Cena nowych samochodów – takich prosto z polskich salonów – zazwyczaj zaczyna się w okolicach 50 000 złotych i pnie się w górę. Ten sam model i rocznik jest zazwyczaj sprzedawany w rozmaitych wersjach wyposażeniowych, które sprawiają, że płaci się o kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych mniej lub więcej. Do tego dochodzi perspektywa upustów, wyprzedaży, promocji czy efektu wytargowania indywidualnej ceny. Kupno auta to jednak zawsze spory wydatek, nawet dla osób, które zarabiają ponadprzeciętnie dużo.

Używane pojazdy są dostępne już za kilka tysięcy złotych, choć w takim przypadku mówimy o pojazdach starych, często uszkodzonych lub niekiedy absolutnie i szczęśliwie okazyjnych. Niestety, praktyki wielu handlarzy sprawiają, że klienci boją się zaufać sprzedawcom na rynku wtórnym. Jeśli nie ma się specjalistycznej wiedzy, łatwo kupić pojazd ledwo złożony po wypadku lub mający się zaraz rozpaść, a jedynie podrasowany wymianą mniej istotnych części czy gruntowym wyczyszczeniem i odświeżeniem lakieru.

Jeśli używany pojazd kosztuje kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy złotych, być może posłuży przez wiele lat, bez konieczności zbyt częstych i obciążających dla portfela napraw. Na zakupy warto brać znajomych fachowców i zachowywać zimną głowę, zdolną do rzetelnych kalkulacji. Zakup kota w worku czy kosztowego „szrota” to błąd poważny w swoich konsekwencjach dla domowego budżetu, a nawet bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów nowego pojazdu.

3. Skąd pieniądze na auto

Na wymarzony i przemyślany zakup warto zbierać oszczędności, nawet jeżeli trochę to potrwa. Pozostałą gotówkę uzupełnisz specjalnym kredytem lub pożyczką. Samochód na raty według kredytna4kolka.pl nie jest zobowiązaniem, którego trzeba się bać. Przeciwnie, ranking pozwala skutecznie znaleźć najbardziej opłacalne rozwiązanie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%