Zamknij

Kiedy warto kupić AC?

06:00, 10.12.2017 Materiał partnera Aktualizacja: 08:13, 15.05.2020
Fot. Depositphotos/Zdjęcie ilustracyjne Fot. Depositphotos/Zdjęcie ilustracyjne

Autocasco – część z nas od zawsze je wykupuje, inni twardo obstają przy tym, że nie warto, że ryzyko nie jest duże i AC to strata pieniędzy. Zastanówmy się więc, czy to dodatkowe, dobrowolne ubezpieczenie naszego auta ma sens i kiedy warto się nim zainteresować. Zapraszamy do lektury!

Przed czym chroni AC?

To ubezpieczenie zabezpiecza kierowcę przed wieloma niespodziewanymi sytuacjami związanymi z jego pojazdem. Dobrym przykładem są żywioły – nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy na nasz samochód nie spadnie gałąź lub nie zostanie on uszkodzony w wyniku gradobicia, zalania czy pożaru. Może się też zdarzyć, że samochód zostanie ukradziony lub uszkodzony przez wandali. https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-autocasco/ zabezpiecza nas na wypadek powyższych zdarzeń, jak również chroni nas w sytuacji, gdy to my spowodujemy zdarzenie na drodze i uszkodzimy komuś auto lub zderzymy się ze zwierzęciem i ustalenie właściciela – celem otrzymania od niego odszkodowania – nie będzie możliwe, a nas czekać będzie kosztowna naprawa. Prawdopodobnie każdemu kierowcy zdarzyło się zagapić i przytrzeć lub wgnieść karoserię podczas manewrów na parkingu. Takie szkody również zlikwidujemy z AC.

Kto powinien wykupić autocasco?

Gdy stajesz przed wyborem, czy nabyć polisę AC czy zrezygnować z dodatkowego ubezpieczenia, musisz przeanalizować ryzyko i podjąć decyzję, bazując na faktach. Przede wszystkim, jeśli masz drogie auto, nie powinieneś się zastanawiać. Autocasco zapewni ci spokojny sen – nie będziesz martwił się o kradzież swojego pojazdu. Poza tym weź pod uwagę, czy często parkujesz pod drzewami – wtedy występuje ryzyko spadających gałęzi – oraz czy twoja okolica jest bezpieczna – ryzyko wandalizmu. Oczywiście, wielu rzeczy nie przewidzimy i powinniśmy podjąć decyzję zdroworozsądkowo. Jeśli przykładowo rzadko używasz auta, jest mniejsza szansa, że uszkodzisz je na drodze, ale z drugiej strony – wychodzisz z wprawy i łatwiej możesz uszkodzić karoserię o słupek przy parkowaniu czy „nie wyczuć” auta i urwać komuś lusterko. Rozwiązaniem kompromisowym może być wykupienie minicasco, czyli takiego mniej zaawansowanego AC.

Jak wybrać AC?

Prosta zasada jest taka – im więcej ofert przejrzysz, tym mądrzejszą decyzję podejmiesz. Najlepszym rozwiązaniem przy poszukiwaniu ubezpieczeń komunikacyjnych – niezależnie czy będzie to OC, AC czy NNW lub cokolwiek innego – jest skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeń. Chyba zawsze, gdy ubezpieczamy auto, chcielibyśmy oszczędzić i dostać dobre warunki w niewygórowanej cenie, dlatego musimy zapoznać się z wieloma ofertami, by mieć świadomość, że nasze pieniądze zostały dobrze ulokowane. W kalkulatorze online wpisujemy wszystkie dane dotyczące naszego samochodu i po kilku minutach możemy wybierać z kilkunastu ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych. W przeciwieństwie do OC, przy wyborze autocasco nie powinniśmy szukać tylko oszczędności, ponieważ w przypadku tej polisy cena często zależy od zakresu ubezpieczenia. Nie oznacza to jednak, że mamy bez powodu płacić wysoką marżę firmie ubezpieczeniowej – płaćmy tyle, ile trzeba!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%