Zamknij

Plantograf urządzeniem niezbędnym przy formowaniu wkładek ortopedycznych

09:35, 26.09.2018 Materiał Partnera Aktualizacja: 09:38, 26.09.2018

Wkładki ortopedyczne to bardzo dobry sposób na korektę postawy. Jednak ich odpowiednie uformowanie nie byłoby możliwe bez kilku istotnych narzędzi.

Stopy przyczyną wielu dolegliwości

Patologie stóp wywołują szereg problemów zdrowotnych. Nieleczone płaskostopie chociażby może wpływać na ból kolan, stawów, czy kręgosłupa. Wielu lekarzy błędnie diagnozuje pacjentów, zajmując się tymi właśnie miejscami, a zapominając o stopach. A to one są podstawą narządu ruchu. Problemy pokroju płaskostopia nie wzięły się też znikąd. To efekt postępu, jaki dokonał się przez wieki. Zaczęliśmy chodzić w butach po utwardzonych drogach. Nasze stopy przestały odbierać wszystkie bodźce, a cały ciężar marszu przeniósł się na pięty. Na szczęście z czasem wykształciła się profesja, której głównym zadaniem jest dbanie o prawidłową pracę stóp.

Podolog rozwiąże twoje problemy

Podologia to stosunkowo młoda dziedzina medycyny. Wymaga dobrej znajomości kilku innych gałęzi, takich jak ortopedia, chirurgia, czy dermatologia. Stopy bowiem to bardzo szeroki temat. Dlatego wizyta w gabinecie podologicznym pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości. Pierwszym krokiem ku rozpoznaniu jest badanie podoskopem. To urządzenie, które umożliwia dokładną diagnozę dzięki metodzie odbicia lustrzanego. Podolog, oglądając obraz stóp, jest w stanie dokładnie wskazać wszelkie nieprawidłowości. Wówczas może przejść do kolejnego etapu.

Plantograf pierwszym krokiem do formowania wkładek

Po omówieniu wad postawy podolog przystępuje do wdrożenia leczenia. Nie każdy pacjent od razu potrzebuje wkładek korygujących Niektórym osobom wystarczą stosowne ćwiczenia. W wielu przypadkach jest to jednak nieodłączny element leczenia. Wkładki wspomagają stopy oraz stymulują określone funkcje. Ich noszenie wpływa bardzo dobrze na cały układ ruchu: od stóp do kręgosłupa. Formowanie wkładek nie jest procesem długotrwałym. Pacjent może je otrzymać w czasie wizyty w ciągu jednej godziny. Wkładki te są przygotowywane indywidualnie, dlatego potrzebne jest dobre odbicie stopy. Do tego posłuży nam plantograf. To urządzenie, które umożliwia wykonanie odbitki podeszwy stóp na papierze. Dzięki temu podolog może zaplanować rozmieszczenie elementów korygujących. Następnie następuje podgrzanie wkładki do określonej temperatury, by możliwa była termiczna obróbka. Gotowa wkładka może wytrzymać dwa lata. Wszystko dzięki wysokiej jakości materiałom oraz cząsteczkom nanosrebra, które przeciwdziałają rozwojowi grzybów i bakterii. Są także łatwe w czyszczeniu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%