Zamknij
REKLAMA

Jaki materac zapewni nam komfortowy sen?

14:09, 30.04.2018 | materiał partnera
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Poszukujesz dla siebie idealnego materaca i nie masz pojęcia, czym się sugerować przy wyborze? To istotna kwestia, która decyduje o jakości Twojego snu i komfortu podczas przebywania w łóżku. Z tych powodów warto dokładnie przeanalizować decyzję, a także wnikliwie zweryfikować wszystkie dostępne możliwości, by świadomie dokonać wyboru.

Rodzaje materacy

Wśród najpopularniejszych rodzajów materacy wyróżniamy sprężynowe oraz piankowe.

Materace sprężynowe to modele tradycyjne. Sprężyny najczęściej są osłaniane lub umieszczane w specjalnych kieszeniach. Dobrze sprawdzają się również materace sprężynowe bollenowe, które każdą sprężynę mają umieszczoną w oddzielnej kieszeni – sprawdza się to w przypadku wspólnego nocowania dwóch lub kilku osób – tłumaczy specjalista z firmy DlaSpania.pl

Materace piankowe nie posiadają sprężyn, lecz jak sama nazwa wskazuje – opierają się na porowatych strukturach pianki. Często posiadają one właściwości antybakteryjne, antyalergiczne oraz przeciwgrzybiczne, są więc doskonałe dla osób cierpiących na rozmaite dolegliwości alergiczne. Świetnie dopasowują się one do ciężaru ciała oraz pozycji ich użytkownika. Wykazują także właściwości wchłaniania wilgoci i potu, co znacząco wpływa na poprawienie jakości snu.

Oprócz wyżej wymienionych wyróżniamy jeszcze materace kieszonkowe, termoelastyczne oraz wysokoelastyczne.

Materace kieszonkowe należą do grupy materacy sprężynowych, przy czym zastosowane do ich stworzenia sprężyny są niewielkie i mają walcowaty kształt. Wszystkie one znajdują się w kieszonce wykonanej ze specjalnego materiału. Sprężyny nie są ze sobą w żaden sposób połączone, co oznacza, że każda z nich pracuje na własnych zasadach. Wyróżnia je znakomite dopasowanie do kształtu ciała użytkownika, co sprawia, że są polecane m. in. osobom ze schorzeniami kręgosłupa.

Materace piankowe wysokoelastyczne wykazują podobne właściwości jak materace lateksowe. Dobrze dopasowują się do kształtu ciała oraz podpierają kręgosłup. Wykazują się także dobrym systemem wentylacji, co zapobiega nadmiernej potliwości podczas snu oraz ochrania przed przegrzaniem organizmu.

Materace termoelastyczne także doskonale dopasowują się do kształtu ciała ich użytkownika, a dzieje się za sprawą ciepła jego ciała oraz nacisku, który wywiera. Pomaga to w sposób właściwy wypocząć i rozluźnić wszystkie mięśnie. Zapewniają one także lepsze krążenie krwi. Świetnie nadają się dla kobiet w ciąży, osób cierpiących na zapalenia stawów czy zmagających się z problemami ortopedycznymi.

Czym się kierować przy wyborze materaca?

Z powodu dużej ilości technologii oraz modeli materacy ciężko nam niekiedy dokonać świadomego wyboru. Powyższy opis rodzajów materacy naświetla nam, które z nich przeznaczone są dla poszczególnych osób. Inny materac będzie sprzyjał kobiecie w ciąży, a inny osobie cierpiącej na dolegliwości alergiczne. Warto więc poznać szczegółowo typy materacy i ich poszczególne właściwości. Oprócz tego zwracajmy uwagę na to, by kupować w miejscach pewnych, od cenionych producentów. Nie nabierajmy się na przesadne promocje, ponieważ możemy w ten sposób kupić produkt niskiej jakości, który się nie sprawdzi. Przede wszystkim jednak należy odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania: dla kogo ma być przeznaczony materac? Czy ta osoba cierpi na jakieś schorzenia? Dopiero później patrzmy na cenę i pochodzenie produktu, na który zamierzamy się zdecydować.

Różnice pomiędzy rodzajami materacy

Producenci najczęściej oferują nam materace sprężynowe oraz piankowe. Wśród materacy sprężynowych wyróżniamy materace kieszonkowe, które wyróżniają się tzw. elastycznością punktową. Każda z ich sprężyn znajduje się w osobnej, materiałowej kieszonce, więc działają one niezależnie od siebie. Materace kieszonkowe charakteryzują się idealnym dopasowaniem do ciała śpiącej na nich osoby, a przy tym gwarantują wysoką jakość snu i niezwykle komfortowy wypoczynek.

Materace piankowe to drugi najczęściej oferowany przez producentów typ materacy. Wyróżniają się one wykorzystywaniem nowoczesnych technologii, co gwarantuje, że nie są podatne na odkształcenia i zapewniają nam higienę ich użytkowania. Stanowią one dobre podparcie dla naszego kręgosłupa. Spośród nich wyodrębniamy materace z pianki wysokoelastycznej oraz materace termoelastyczne. Materace z pianki wysokoelastycznej wyróżnia niezwykła elastyczność, stałość kształtu oraz trwałość. Są one bardzo dobrym podparciem dla kręgosłupa i całego ciała. Materace termoelastyczne są wykonane z pianki termoplastycznej, inaczej nazywaną pianką leniwą lub termoelastyczną. Posiadają one genialne właściwości redukcji nacisku nie wytwarzając przy tym przeciwciśnienia, co zapobiega powstawaniu odleżyn, a także pomaga utrzymywać ciało w odpowiedniej pozycji podczas wypoczynku.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone