Zamknij
REKLAMA

Dystrybutor surowców chemicznych w przemyśle

11:25, 02.05.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Z racji tego, że w obecnych czasach jest ogromne zapotrzebowanie na różne surowce chemiczne, na rynku jest wielu dystrybutorów surowców chemicznych, którzy posiadają w swojej ofercie rozmaite surowce chemiczne, wykorzystywane w określonych branżach.

Surowce chemiczne – branża kosmetyczna

W branży kosmetycznej istnieje wiele produktów, które są potrzebne do pielęgnacji, czy poprawy naszej skóry, ciała i innych obszarów. Z racji tego, że ciało człowieka jest z reguły delikatne i nie może być obciążone różnymi groźnymi chemicznymi substancjami, surowce chemiczne w tej dziedzinie powinny być łagodne, nie szkodliwe, ale też pomocne. Surowce chemiczne dzielą się przeważnie na: alkohole, kwasy, zasady, rozpuszczalniki, sole, koagulanty oraz inne. Do tej ostatniej grupy zaliczamy olej parafinowy. Sama parafina jest bardzo wskazana przy zabiegach na skórę. Niweluje ona szorstkość skóry i jej przesuszenie, poprawia wygląd i stan płytki paznokcia, czy działa upiększająco i rozluźniająco na mięśnie i stawy. Olej parafinowy jest stosowany jest częstym składnikiem kremów, mleczek do ciała, czy balsamów. Zmiękcza on skórę i ją wygładza, a także nawilża. Tak więc surowiec chemiczny jakim jest olej parafinowy jest często stosowany w branży kosmetycznej, ze względu na jego pozytywne właściwości. Częstym surowcem chemicznym, z jakim możemy się spotkać w branży kosmetycznej jest również gliceryna. Należy ona do grupy alkoholi. Łatwo zauważyć, że często pojawia się w składzie kremów. Ma ona również właściwości nawilżające, ale również regeneruje skórę dłoni i stóp. Działa również wspomagająco na włosy. Wybierając szampon warto zwrócić uwagę, czy w jego składzie jest właśnie gliceryna. Jeżeli jest, warto rozważyć kupno takiego kosmetyku. Dzięki glicerynie włosy nabiorą blasku i większej gęstości. Jak widać, niektóre surowce chemiczne, choć brzmią czasem nieprzyjemnie mają bardzo pozytywne działanie w branży kosmetycznej.

Surowce chemiczne w przemyśle mięsnym, drobiarskim i rybnym

Bardzo często wszelkie mięso, czy ryby wzbogacane są surowcami chemicznymi. W zależności od ich rodzaju odpowiednio działają na określoną żywność. Przykładem może być maltodekstryna. Brzmiący groźnie surowiec ma na celu poprawienie jakości i wyglądu danej żywności. Maltodekstryna to biały proszek, który tworzy lepką strukturę w połączeniu z wodą. Warto wiedzieć, że dostarcza ona naszemu organizmowi węglowodanów oraz małej ilości sody. Jest ona dodawana do bardzo dużej ilości produktów, a zatem można stwierdzić, ze nie zagraża ona naszemu zdrowiu nawet, jeśli spożywamy ją w większych ilościach. Dystrybutor surowców chemicznych dodaje niektóre surowce chemiczne do mięs czy ryb. W nadmiernej ilości mogą nam one jednak zaszkodzić, jednakże maltodekstryna poprawia wygląd i strukturę żywności, jednakże nie jest substancją szkodliwą, jednakże jest to nadal sztuczny surowiec chemiczny. Dlatego my, konsumenci powinniśmy w miarę możliwości zwracać uwagę na skład żywności i wybierać tą, która ma jak najmniej surowców chemicznych, które są zawarte w określonym jedzeniu.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone