Zamknij
REKLAMA

Agregaty prądotwórcze na budowę – jak wybrać najlepszy

15:25, 26.03.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Kiedy planuje się budowę domu lub kupuje nowe mieszkanie od dewelopera, trzeba mieć świadomość tego, że w pewnym momencie może nie być jeszcze podłączone żadne źródło prądu. Deweloperzy starają się do takich sytuacji nie dopuszczać, jednakże warto się z tym liczyć. Ekipa budowlana stawiająca nowy dom bezwzględnie potrzebuje prądu, ponieważ w dzisiejszych czasach większość maszyn i narzędzi działa tylko i wyłącznie w oparciu o źródło zasilania energią elektryczną.

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście zakup własnego agregatu prądotwórczego. Niekiedy ekipy budowlane posiadają własne agregaty, jednakże często rolą właściciela budowy jest dostarczenie prądu pracownikom budowlanym. Jaki agregat prądotwórczy warto wybrać w takiej sytuacji?

Przede wszystkim, należy dowiedzieć się od kierownika robót budowlanych, z jakich narzędzi i maszyn zamierza on korzystać podczas prowadzonych na budowie prac. Wykonawca powinien wskazać moc oraz napięcie tych urządzeń osobie, która odpowiedzialna będzie za wybór odpowiedniego agregatu.

Najczęściej, na tradycyjnej budowie urządzenia, które pobierają prąd to:

  • szlifierka,
  • betoniarka,
  • wiertarka,
  • wkrętarka.

Warto pamiętać również o tym, że niekiedy ekipy budowlane korzystają z małych elektrycznych czajników, tosterów lub kuchenek mikrofalowych. Jeżeli okaże się, że ekipa budowlana korzysta w części z urządzeń 3-fazowych o mocy 400V, a w części z 2-fazowych (230V), wówczas na pewno logiczne jest zakupienie agregatu 3-fazowego.

Obecnie, coraz więcej producentów oferuje profesjonalne agregaty prądotwórcze, które mają możliwość przełączenia z trybu 3-fazowego nawet tryb 1-fazowy. Jest to bardzo korzystne, z uwagi na oszczędności na energii elektrycznej, która nie jest przecież tania. Bez agregatów nie mogą się też odbyć roboty budowlane. Taki agregat jest wówczas jedynym źródłem zasilania dla maszyn, którymi się pracuje. Najczęściej kupowane są agregaty 3-fazowe, ponieważ większość narzędzi to profesjonalne maszyny, które mają spory pobór prądu.

Sprawdź Agregaty prądotwórcze Tutaj i wybierz najlepszą ofertę.

Warto pamiętać, że po zakupie takiego agregatu można go traktować z czasem jako awaryjne źródło prądu. Zdarzają się przecież różne anomalie pogodowe, które powodują niekiedy brak dostaw energii do domów jednorodzinnych. Można być odciętym od świata, albo podłączyć agregat prądotwórczy i z powodzeniem korzystać z lodówki, światła i innych udogodnień. Każdy, kto chociaż raz doświadczył takiej przykrej sytuacji doskonale wie, jak ważna jest łączność ze światem. Bez prądu nie ma nawet możliwości naładowania telefonu komórkowego i skontaktowania się z rodziną.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone