Zamknij
REKLAMA

Manekiny damskie

09:51, 14.02.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Jedną z kategorii manekinów, są manekiny damskie. Wśród nich jest największy wybór jeśli chodzi o rodzaje manekinów i ich określone kolekcje.

Budowa manekina damskiego

Jak wiadomo, manekin to imitacja postaci człowieka, jednakże ze z góry przyjętymi normami. W przypadku manekinów damskich, są one przeważnie niemalże odzwierciedleniem ideału kobiecego ciała. Manekiny przede wszystkim powinny zachęcać do kupna ubrań, które są na nich prezentowane, w związku z czym ich postawa i budowa ciała powinna być jak najbardziej smukła i zbliżona do idealnych proporcji. Można to porównać do modelek na wybiegach mody. Każda powinna mieć przyjęte wymiary i proporcje, aby doskonale prezentować odzież, tak samo jest w przypadku manekinów. Wszystko należy do kręgu modowego i zostało ustalone przez profesjonalnych kreatorów mody i wyznaczników sezonowych kolekcji odzieży.

Manekin damski odbiegający od norm?

W świecie mody popularne stały się osoby plus size. W związku z o wiele większym w ostatnim czasie zapotrzebowaniem na ubrania o większych rozmiarach, postanowiono również stworzyć manekiny plus size, dzięki którym odzież będzie się idealnie prezentowała. Oczywiście jest również pewna granica wymiarów manekina, ustalona po to aby był on zgrabny i dobrze wyglądał na wystawie. Wraz z ubraniami popularne stały się również modelki plus size, w związku z czym na wybiegach mody także takie można spotkać, jednakże tak jak w przypadku manekinów, muszą się one dobrze prezentować, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, którzy oglądają w danej chwili najnowsze kolekcje od projektantów.

W sklepie internetowym https://my-mannequins.pl/damskie.3 kupisz manekiny płci żeńskiej.

Manekiny damskie – abstrakcyjne

Wśród rodzajów manekinów wyróżnia się także manekiny abstrakcyjne. Jak sama nazwa wskazuje odbiegają od zwykłych manekinów, są inne i specjalnie zaprojektowane. Każdy rodzaj manekinów abstrakcyjnych wyraża swój własny styl poprzez wygląd, ułożenie, czy kolor i materiał z jakiego są wykonane. Stworzono takie manekiny oczywiście na potrzeby sklepów stacjonarnych w związku z przeróżnymi stylami sklepu i kolekcjami, które się w nich znajdują. Zastosowanie manekinów abstrakcyjnych ma również na celu zwrócić większą uwagę na nie, a tym samym na odzież, która jest na nich prezentowana. Istnieją przeróżne manekiny damskie abstrakcyjne, które w zależności od rodzaju cechują się elegancją, prostotą, dynamiką lub niezwykłością. Manekiny abstrakcyjne produkuje się coraz częściej w związku z dużymi potrzebami sklepów stacjonarnych, ponieważ często następuje napływ nowych kolekcji ubrań, a tym samym różnych stylów i trendów.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone