Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
07:57, 20.04.2018
Obróbka CNC jest stosowana coraz powszechniej. Pod tym skrótem kryje się bowiem komputerowe sterowanie numeryczne, co oznacza, że obróbka materiałów przeprowadzana jest przy użyciu narzędzi sterowanych komputerowo. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet, do których należy chociażby częściowa automatyzacja pracy. Jak się jednak okazuje, może ono mieć również pewne wady. Warto zatem najpierw je poznać, aby ocenić czy metoda obróbki CNC jest korzystna i opłacalna.
15:25, 26.03.2018
Kiedy planuje się budowę domu lub kupuje nowe mieszkanie od dewelopera, trzeba mieć świadomość tego, że w pewnym momencie może nie być jeszcze podłączone żadne źródło prądu. Deweloperzy starają się do takich sytuacji nie dopuszczać, jednakże warto się z tym liczyć. Ekipa budowlana stawiająca nowy dom bezwzględnie potrzebuje prądu, ponieważ w dzisiejszych czasach większość maszyn i narzędzi działa tylko i wyłącznie w oparciu o źródło zasilania energią elektryczną.
17:24, 19.02.2018
Wiele osób podejmuje decyzję o przeprowadzce. Najczęściej wybierają inne miasto w tym samym województwie. Niekiedy decydują się na inne państwo, by uzbierać pieniądze na lepsze życie. A gdzie kupić dom, gdy mamy wystarczająco dużo pieniędzy?
13:02, 16.02.2018
Rozliczenie PiT 2017 już za chwilę dobiegnie końca. 30 kwietnia na poczcie i w urzędach ustawią się długie kolejki, na myśl o który robi nam się niezbyt dobrze. Jeżeli doliczyć do tego jeszcze samo rozliczenie PiT-a, to już pojawia się myśl „mam jeszcze czas”. A my pytamy: po co czeka, skoro do komputera dotrzesz w kilka sekund, a po parunastu minutach masz sprawę z głowy?
09:51, 14.02.2018
Jedną z kategorii manekinów, są manekiny damskie. Wśród nich jest największy wybór jeśli chodzi o rodzaje manekinów i ich określone kolekcje.
09:28, 09.01.2018
Wynagrodzenia z tytułu umów-zleceń najczęściej są ozusowane, co oznacza, że pomniejsza się je o składki na ubezpieczenia: emerytalne, rentowe, chorobowe i zdrowotne. Dodatkowo pracodawca opłaca również składkę wypadkową. Odlicza się od nich również zaliczkę na podatek dochodowy. Należności z tytułu umów o dzieło najczęściej nie są oskładkowane, ale podlegają opodatkowaniu.
09:27, 09.01.2018
Wszyscy pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę i większość zleceniobiorców – to grupy podlegające ubezpieczeniom społecznym: emerytalnemu, rentowemu, chorobowemu i wypadkowemu. W przypadku zleceniobiorców ubezpieczenie chorobowe jest dobrowolne. Łączny wymiar składek stanowi nieco ponad 20% wynagrodzenia brutto.
18:44, 14.12.2017
Terminem nietolerancji pokarmowych określa się grupę niepożądanych, powtarzalnych reakcji organizmu na spożyte produkty żywnościowe. Głównym oraz najczęściej występującym typem nietolerancji pokarmowych jest związana z mechanizmami immunologicznymi alergia pokarmowa. Obok niej wymienić należy także niepożądane reakcje farmakologiczne oraz takie, które są następstwem niedoboru określonych enzymów np. laktazy w przypadku nietolerancji mleka krowiego. Do nietolerancji pokarmowych nie zalicza się z kolei zatruć, które są wywołane infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi lub grzybiczymi, a także toksycznymi związkami chemicznymi.
15:29, 06.12.2017
Rozmowa kwalifikacyjna to stresujące wydarzenie, ponieważ dużo od niego zależy. To ważne, by podczas takiej rozmowy dobrze wypaść i pokazać się z jak najlepszej strony. Na spotkanie w sprawie pracy nie można iść z marszu, należy się do niego skrupulatnie przygotować. Potencjalni pracodawcy lubią zadawać dużo pytań, a z odpowiedzi mogą wywnioskować nie tylko merytorykę, ale także błyskotliwość przyszłego pracownika, poziom jego intelektu, zdolność szybkiego myślenia, a nawet poczucie humoru. Na rozmowach rekrutacyjnych dużo pytań może się powtarzać, rekrutujący pytają np. o to, dlaczego chcemy pracować na danym stanowisku lub proszą o podanie naszych słabych i mocnych stron. Niektóre firmy jednak wyżej podnoszą poprzeczkę i skłaniają się także ku niespodziewanym i często podchwytliwym pytaniom, aby wybadać swojego rozmówcę. Eksperci Pracuj.pl przygotowali 10 nietypowych pytań, które mogą paść na rozmowie o pracę, a których znajomość pozwoli lepiej Ci się przygotować do spotkania.
15:26, 06.12.2017
Curriculum Vitae oraz list motywacyjny to niewątpliwie dwa podstawowe dokumenty otwierające nam drogę do przyszłej kariery zawodowej. Dlatego tak ważne jest, aby były sporządzone starannie, rzetelnie i z największą dbałością o szczegóły. Jakie jednak informacje powinniśmy umieścić w CV, a jakie w liście motywacyjnym? I dlaczego są to informacje zupełnie różne?
REKLAMA
15:23, 06.12.2017
List motywacyjny to praktycznie obowiązkowy dodatek do każdego CV wysyłanego w odpowiedzi na oferty pracy. W odróżnieniu od tego drugiego elementu aplikacji, w nim odpowiadamy na konkretną ofertę zatrudnienia. List motywacyjny poszerza nasze możliwości dotarcia do świadomości możliwego pracodawcy. Jak go dobrze napisać? Oto 6 rad od pracuj.pl, które powinny nam w tym pomóc.
11:31, 16.11.2017
Ceny obowiązkowych ubezpieczeń OC wciąż rosną. W III kwartale 2017 r. średnio płaciliśmy za te polisy aż o 22% więcej, niż przed rokiem. Kierowcy nie są jednak całkowicie bezbronni. Istnieją sposoby na to, by za OC płacić mniej.
14:03, 09.10.2017
Sukienki dresowe kiedyś można było założyć jedynie na rower. Dziś można je dowolnie komponować z różnymi dodatkami i zakładać na bardzo rozmaite okazje. Wreszcie projektanci mody zrozumieli, że w dzisiejszych czasami kobiety mają bardzo dużo obowiązków i trudno im przez cały dzień chodzić w obcisłej, ołówkowej spódnicy oraz białej bluzce. Sukienki dresowe stawiają na wygodę i ładny wygląd. Może i Ty się do nich przekonasz?
00:00, 02.10.2017
Twój przyjaciel lub przyjaciółka kończy 30 lat? To wyjątkowa okazja, by sprezentować bliskiej osobie coś wyjątkowego. Ale co? Niektórzy preferują prezenty wykonane własnoręcznie, ale my skupimy się na tych, które można kupić. Przedstawimy kilka propozycji, dzięki którym trzydzieste urodziny pozostaną w pamięci twoich przyjaciół na długo!
06:00, 27.09.2017
Wielu z nas skarży się na przewlekłe zmęczenie, które nazywane jest chorobą cywilizacyjną naszych czasów. Uczuciu zmęczenia często towarzyszą zaburzenia snu, stany lękowe, problemy z koncentracją, zły nastrój, uczucie smutku, apatia, bóle mięśni, bóle kręgosłupa. Jeśli ten stan się przedłuża, przestajemy sobie radzić z codziennymi obowiązkami, tracimy chęć do życia. Niestety konwencjonalne metody leczenia w starciu z chronicznym zmęczeniem i powiązanymi z nim dolegliwościami są często nieskuteczne. Ulgę mogą przynieść dopiero wspierające klasyczną medycynę metody komplementarne, szczególnie te będące połączeniem akupunktury i fizyki kwantowej.
REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone | 2018