Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
12:30, 09.10.2018
Niemal połowa Polaków stara się regularnie i długoterminowo odkładać pieniądze, szczególnie gdy na świecie pojawią się dzieci. Jednak zaledwie 25 proc. jest objętych indywidualnym ubezpieczeniem na życie, a decydujących się na wykup innych polis jest jeszcze mniej.
13:10, 02.10.2018
W trakcie urządzania wnętrz ważny jest każdy element. Pamiętajmy o tym, że to właśnie dodatki tworzą charakter pomieszczenia. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy dokładnie zaplanowali nie tylko rozmieszczenie, ale też wygląd całego domu. Dzięki temu możemy być pewni, że dokonaliśmy dobrego wyboru. Jednak nie zawsze jest to łatwe zadanie. Szczególnie w przypadku elementów stałego wyposażenia jak np. rolety. Właśnie dlatego najpierw dowiedzmy się, na co zwrócić uwagę w trakcie ich wybierania.
13:51, 27.09.2018
Bez względu na to, czy wybieramy się na wakacje autokarem, samolotem czy kamperem, do każdego wyjazdu należy się odpowiednio przygotować. Jeśli chodzi o kamper przygotowanie to musi być szczególne, ponieważ będzie on pełnił rolę nie tylko środka transportu ale też hotelu. Odpowiednie podejście do podróży sprawi, że będzie ona bezpieczna i komfortowa. O czym trzeba pamiętać zanim wyruszymy w trasę?
09:35, 26.09.2018
Wkładki ortopedyczne to bardzo dobry sposób na korektę postawy. Jednak ich odpowiednie uformowanie nie byłoby możliwe bez kilku istotnych narzędzi.
13:00, 25.09.2018
Niewyjaśnione zaginięcia to sprawy, które najbardziej intrygują twórce filmów na kanale YouTube „NIEDIEGETYCZNE”. Jednym z nich jest właśnie materiał, który już jakiś czas temu pojawił się w sieci i dotyczy właśnie takiej historii. Historii niewyjaśnionych zaginięć, o których również swego czasu pisaliśmy na naszym portalu. Czy po latach coś się zmieniło? Czy wiemy więcej?
14:11, 11.09.2018
Każda osoba, która decyduje się na podróż do portu lotniczego własnym samochodem zastanawia się czy takie rozwiązanie jest faktycznie korzystne a przede wszystkim bezpieczne. Cóż, pozostawienie pojazdu pod terminalem na pewno jest wygodne, gdyż nie trzeba dźwigać bagaży. Nie należy jednak obawiać się kradzieży auta czy jego zniszczenia, bo taka opcja to gwarancja bezpieczeństwa.
11:00, 06.09.2018
Jeszcze do 2009 roku chorzy na stwardnienie rozsiane (SM) myśleli, że choroba to wyrok, że nie ma szans na poprawę stanu zdrowia czy wyleczenie. Stosowane leki mogły co najwyżej spowolnić postęp choroby, ale wywoływały ogrom bardzo poważnych skutków ubocznych. O innowacyjnej metodzie leczenia SM opowiada Cezary Głuch, właściciel CCSVI Clinicic - miejsca, w którym po raz pierwszy na świecie przeprowadzono operację udrożnienia żył wewnątrz-czaszkowych u pacjenta chorego na stwardnienie rozsiane.
14:18, 08.08.2018
Trzeba to zrobić, gdy buduje się dom, trzeba także raz na jakiś czas podczas remontu dachu: solidne ocieplenie. Dach jest miejscem newralgicznym, ponieważ potrafi przezeń uciekać nawet jedna trzecia ciepła dostarczonego do budynku. Szczególnie dachy skośne, dwuspadowe, stwarzają niekiedy problem – niełatwo zaizolować je tak, by zatrzymywały ciepło w domu. Nieszczelna izolacja to mostki termiczne, które łatwo zaobserwować, badając budynek kamerą termowizyjną. Doskonale widać wtedy (badanie wykonuje się oczywiście zimą), którędy ucieka najwięcej ciepła.
12:30, 08.08.2018
Zbiórka podpisów w sprawie ograniczenia politycznej działalności Tadeusza Rydzyka trwa. Udało się zgromadzić 80 tys. podpisów, teraz dokument ma trafić do Watykanu. Organizatorzy szukają odpowiedniego ambasadora
4
00:00, 07.08.2018
Ogród dla niecierpliwych to publikacja w jakiej pokazujemy, w jaki sposób szybko uzyskać efekt bujnej zieleni i dojrzałego ogrodu.
REKLAMA
13:32, 06.08.2018
We wtorek (22.05) toruński sąd wydał wyroki w stosunku do 63 mężczyzn zatrzymanych po meczu piłki nożnej. Sąd zdecydował m.in. o zakazach wstępu na imprezy masowe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz mecze piłki nożnej rozgrywane przez kadrę narodową lub polski klub sportowy poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na 2 lata.
08:57, 03.08.2018
Koło pasowe klinowe to część przekładni pasowej wyposażonej w pasy klinowe. Jeśli chodzi o budowę takiego koła, to składa się ono z wieńca, piasty, a także z tarczy. Koło klinowe może też składać się z ramion, które będą łączyć wieniec z piastą. Na wieńcu z kolei znajdują się pasy klinowe przekładni. Rowek we wieńcu koła swoim rozmiarem jest precyzyjnie dostosowany do szerokości określonego rozmiaru pasa klinowego. W ten sposób masz pewność, że przekładnia będzie funkcjonować stabilnie i bezpiecznie. Oznacza to, że wówczas nie ma możliwości, by doszło do sytuacji, w której pas klinowy spada z koła pasowego. Takie koło jest najczęściej wykonane z takich materiałów jak żeliwo, czy stal.
10:30, 31.07.2018
Praca na znacznych wysokościach niesie za sobą niestety duże ryzyko, dlatego powinny wykonywać ją osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i stosowne badania lekarskie. Oczywiście niezbędny będzie też odpowiedni sprzęt oraz zabezpieczenia. Taka praca uchodzi za jedną z najbardziej niebezpiecznych więc lepiej nie kusić losu.
11:30, 19.07.2018
Zapomnijcie o tradycyjnym przelewie! Choć szybki i wygodny, sprawdza się tylko w przypadku przesyłania pieniędzy w granicach kraju. Jeśli zależy nam na wysyłaniu pieniędzy do Polski z zagranicy, zdecydowanie powinniśmy postawić na przekazy pieniężne, które umożliwiają transfer pieniędzy w mniej niż godzinę i to w wygodnej i co najważniejsze, opłacalnej dla obu stron formie. Jak działają przekazy pieniężne?
12:02, 28.06.2018
Nowocześnie urządzony salon fryzjerski zachęca klientów do częstych odwiedzin, a jego wystój zazwyczaj świadczy o profesjonalnej obsłudze przy użyciu dobrych kosmetyków i znakomitego sprzętu. Dzisiejsze salony fryzjerskie bywają połączeniem komfortowego spa z wnętrzem eleganckiego salonu i kawiarnią. Zgodnie z najnowszymi trendami wystrój współczesnego salonu tworzy nowoczesny i luksusowy wizerunek, który sprawia, że wchodząc do takiego wnętrza już w pewnym sensie czujemy się odmienieni.
REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone