Zamknij
REKLAMA

Stwarzał zagrożenie i miał przy sobie narkotyki

13:28, 08.10.2018 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
fot. KPP w Lipnie

W piątek (05.10.2018) po godzinie 22.00 dyżurny lipnowskiej komendy otrzymał informację, że środkiem szosy z Lipna w kierunku Radomic ma iść pieszy. Informacja potwierdziła się, lecz mężczyzna oprócz wykroczeń, które popełnił odpowie także za posiadanie narkotyków.

Informacja, którą w piątek (05.10.2018) po 22.00 otrzymał dyżurny lipnowskiej Policji, o chodzącym po szosie pieszym potwierdziła się. Gdy patrol prewencji dotarł na miejsce zataczający się mężczyzna próbował zatrzymywać na szosie pojazdy. Był nieoświetlony i nie posiadał żadnych elementów odblaskowych mimo zmroku i przebywania na jezdni poza obszarem zabudowanym.

Mężczyzna stwarzał na szosie zagrożenie dla siebie i innych. Próbował także zatrzymać policyjny radiowóz. Gdy funkcjonariusze podjęli próbę ustalenia tożsamości mężczyzny ten podawał fałszywe dane mimo pouczeń, że dopuszcza się w ten sposób łamania prawa. W związku z tym został doprowadzony do lipnowskiej komendy celem ich ustalenia.

Na miejscu okazało się, iż jest to 30-latek zamieszkały w gm. Lipno. Badania ujawniły, że miał on w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu, ale przyznał się także, że zażywał inne psychoaktywne środki. W związku z podejrzeniem ich posiadania a także koniecznością osadzenia mężczyzny do wytrzeźwienia wobec zagrożenia, jakie stwarzał, policjanci dokonali przeszukania zatrzymanego.

W bieliźnie ujawnili 2 krzaczki roślin, które okazały się marihuaną.

30-latek już usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Grozi mu za to do 3 lat więzienia. Mężczyzna będzie także musiał odpowiedzieć za szereg popełnionych wykroczeń.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska

(M.J.)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

:D:D

2 0

Jakie narkotyki, z tego co na zdjęciu to najwyżej wianek mógł zrobić wybrance 17:27, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone