Zamknij
REKLAMA

Policjanci zatrzymali kilkunastu kierowców za to wykroczenie

14:44, 11.01.2017 | KPP w Lipnie
REKLAMA
Skomentuj
fot. sierż. szt. Małgorzata Małkinska

Za korzystanie podczas prowadzenia pojazdu z telefonu, którego obsługa wymaga trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku grozi 200 zł mandatu i 5 punktów karnych. Policjanci lipnowskiej drogówki w ciągu kilku godzin służby ujawnili kilkanaście przypadków naruszeń tego przepisu.

O zakazie posługiwania się telefonem komórkowym podczas prowadzenia pojazdu jest mowa w punkcie pierwszym ustępu drugiego art. 45. Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Przepis zabrania kierowcy korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Oznacza to, że jedyną możliwością na legalną rozmowę w trakcie prowadzenia auta jest stosowanie zestawów słuchawkowych lub głośnomówiących.

Konsekwencje zdarzeń drogowych związane z przekroczeniami tego przepisu były na tyle dotkliwe, że ustawodawca w 2012 roku zwiększył zagrożenie karą za to wykroczenie w postępowaniu mandatowym do 200zł i 5 punktów karnych.

Niestety z doświadczenia policjantów wynika, że to nie odstrasza kierowców przed sięganiem po telefon.

Tylko podczas kilku godzin służby policjanci ruchu drogowego z Lipna ujawnili kilkanaście przypadków naruszenia tego przepisu. Wystawili 11 mandatów i sporządzili jeden wniosek o ukaranie do sądu.

sierż. szt. Małgorzata Małkinska

(KPP w Lipnie )
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone | 2018