Zamknij
REKLAMA

LIPA 2017 już w najbliższy piątek!

17:44, 22.08.2017 | M.
REKLAMA
Skomentuj

Dziesiąta edycja Festiwalu "LIPA" odbędzie się już w najbliższy piątek w muszli koncertowej Parku Miejskiego im. Gabriela Narutowicza w Lipnie. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00.

Tradycyjnie impreza rozpocznie się częścią konkursową podczas której zaprezentują się młode kapele rozpoczynające swoją przygodę z muzyką. W jury festiwalu zasiądą: Yach Paszkiewicz - ojciec polskiego wideoklipu, Zbigniew Krzywański - gitarzysta legendarnego zespołu Republika, Jarosław Szajerski - basista zespołu Popovacula oraz Sławomir Lewandowski przedstawiciel stowarzyszenia "Zielona Lipa".

Po części konkursowej, około godziny 19.00 rozpoczną się występy gwiazd. W tym roku na scenie zaprezentują się:

Gribojedow, to toruńska grupa, która w roku ubiegłym zwyciężyła podczas części konkursowej. Jedną z nagród jest występ na kolejnej edycji festiwalu. 
- Gribojedow to grupa efemeryczna. Pojawia się na scenach Torunia od prawie 18 lat, ciągle zmieniając składy, pomysły i wizerunek. Wciąż w pół kroku pomiędzy debiutem a rutyną, pomiędzy underground'em i "lokalną gwiazdą". W historii zespołu były lata "etniczne", " freejazowe", "elektroniczne" a wreszcie "piosenkowe". Zawsze trochę po swojemu, trochę pod prąd, trochę "dziwnie" - czytamy na profilu zespołu.

Czaqu, to formacja włocławsko-toruńska grupa muzyczna, która gra bardzo energetycznego, rytmicznego i melodyjnego rocka. Ambitne teksty, mówiące zawsze o kimś lub o czymś. To zapis dziejów, przeżyć i emocji, jakie spotykają i dotykają każdego człowieka. To obraz malowany słowem i uczuciami. Ilustracja lub krótki film na tematy ważkie i ulotne. Wokalista i autor tekstów - Grzegorz Walczak - stawia głównie na przekaz: dobrych melodii i tekstów, które poruszą.

Myslovitz czyli grupa, której przedstawiać nie trzeba. Znany polski zespół muzyczny z 25-letnią tradycją. Przez wiele lat jego liderem i wokalistą był Artur Rojek, którego w 2012 roku zastąpił Michał Kowalonek. Grupa wykonuje melodyjny alternatywny rock i przez wiele lat swojej działalności zyskała ogromną rzeszę fanów.

 

(M.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone