Zamknij
REKLAMA

Wspólnie będziemy czytali "Wesele"

18:53, 14.08.2017 | M.
REKLAMA
Skomentuj

Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie serdecznie zaprasza w sobotę 2 września mieszkańców naszego miasta na kolejną odsłonę Narodowego Czytania.

Celem akcji jest promocja czytelnictwa oraz popularyzacja wybitnych dzieł literatury polskiej. Narodowe Czytanie w Lipnie już po raz piąty tradycyjnie odbędzie się na Placu Dekerta przy fontannie. Fragmenty dramatu przeczytają zaproszeni do udziału w akcji przedstawiciele władz samorządowych miasta, znane i lubiane osoby z życia kulturalnego i społecznego, czytelnicy lipnowskiej biblioteki oraz mieszkańcy. To jakże ważne wydarzenie kulturalne odbędzie się w ramach obchodów Dni Lipna. Tekst „Wesela” przygotowano na podstawie opracowania Leona Płoszewskiego. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z bohaterami dramatu oraz wziąć udział we wspólnym „chocholim tańcu”. Przedsięwzięcie odbędzie się przy zastawionym stole weselnym pełnym smacznych, swojskich dań, przygotowanych przez Panią Mirosławę Wilk z Wielgiego oraz przy akompaniamencie pięknych dźwięków akordeonu Pana Józefa Pipczyńskiego z Lipna. Na przyniesionych przez mieszkańców egzemplarzach „Wesela” będzie można przybić specjalną pieczęć Prezydenta RP. Wszystkich serdecznie zachęcamy do zatrzymania w biegu codziennych spraw i wysłuchania choćby fragmentu pięknie czytanego „Wesela”. Na odważnych czekają fragmenty do przeczytania.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Lipna – Paweł Banasik. Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie, Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie oraz Urząd Miejski w Lipnie.
Czekamy na Państwa 2 września 2017 r., w godz. 10.00 – 12.30 – Plac Dekerta przy fontannie.

Ewa Charyton, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lipnie

(M.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone