Zamknij

Funkcjonariusze, strażacy i ratownicy edukują najmłodszych

23:05, 06.02.2018 | KPP w Lipnie
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Niedługo zaczynają się ferie, czas wolny od zajęć szkolnych. Warto przypomnieć uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa. W tym roku funkcjonariusze lipnowskiej Policji, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Państwowej Straży Pożarnej połączyli siły, aby dotrzeć do jak największej liczby szkół i porozmawiać z uczniami o bezpieczeństwie.

Od 12 lutego w województwie kujawsko-pomorskim zaczynają się ferie, jest to czas wolny od zajęć szkolnych dla najmłodszych, jak i starszych uczniów. Aby był to czas radosny, spędzony na wypoczynku muszą pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

W tym roku funkcjonariusze lipnowskiej Policji, WOPR-u oraz Straży Pożarnej połączyli siły, aby wspólnie na spotkaniach profilaktycznych porozmawiać z uczniami o bezpieczeństwie.

W ostatnich dniach funkcjonariusze odwiedzili Zespół Szkół w Wielgiem, Publiczne Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowe nr 2,3 i 5 w Lipnie.  Policjanci przypominali uczniom m.in. o bezpieczeństwie na drodze, jak ważne są odblaski i dlaczego warto z nich korzystać, ograniczonym zaufaniu do nowo poznanych osób oraz jakie mogą być konsekwencje nieodpowiedzialnej zabawy na śniegu. Przedstawiciele WOPR-u przestrzegali uczniów m.in. o tym, że  zamarznięte jeziora, stawy czy rzeki nie są miejscem do zabaw, objaśniali, jak pomóc osobie, pod którą załam się lód, aby samemu nie narazić się na niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze Straży Pożarnej opowiadali dlaczego czad nazywany jest „cichym zabójcą”, jak unikać zagrożeń z nim związanych  oraz dlaczego warto sprawdzać drożność przewodów wentylacyjnych .

Lipnowscy policjanci  przygotowali również dla uczniów folder „ Bezpieczne ferie 2018”, w którym znajdują się tzw. „złote zasady” bezpieczeństwa.

Autor: sierż. szt. Katarzyna Sobocińska

(KPP w Lipnie)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone