Zamknij

FC Wielgie mistrzem DLF

01:10, 05.02.2017 S.L.
Skomentuj Redakcja Redakcja

Po bardzo zaciętym spotkaniu obfitującym w wiele akcji, strzałów na bramkę oraz fauli drużyna FC Wielgie wygrała z drużyną Terazlipno 4:3 w ostatnim meczu Dobrzyńskiej Ligi Futsalu 2016/2017.

Każdy mecz w ostatniej kolejce Dobrzyńskiej Ligi Futsalu był rozgrywany o coś. Różnice punktowe między parami drużyn, które miały rozgrywać mecze były tak niewielkie, że każda wygrana zmieniała pozycję w tabeli.

W pierwszym meczu na przeciw siebie miały stanąć drużyny Fanatic DnW oraz Wojak Team. Drużyna Wojak nie stawiła się na godzinę 15:00, dlatego sędziowie odgwizdali walkower. Po kilku minutach jednak drużyna pojawiła się w składzie umożliwiającym grę w meczu i po decyzji organizatora oraz obu drużyn postanowiono rozegrać mecz w skróconym czasie (2x10min). Spotkanie okazało się jednostronne i zakończyło się wynikiem 13:3 dla Fanatica. Bramki strzelili dla Fanatic DnW: Habasiński 5, Szklarczyk 3, Olewiński 3, Kijek 1, Białoskórski 1 oraz Lewandowski 2, Olewiński 1 dla Wojak Team.

Drugie spotkanie to mecz o trzecie miejsce w lidze. Drużyny Gmina Lipno oraz ZEWiK rozegrały bardzo dynamiczne spotkanie, niestety nie odbyło się bez niesportowego zachowania, szczególnie ze strony drużyny Gminy Lipno. Sędziowie za zachowanie na boisku pokazali zawodnikom obu drużyn kilka żółtych i czerwonych kartek. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 6:2 dla Gminy Lipno, która to zdobyła trzecie miejsce w Dobrzyńskiej Lidze Futsalu. Bramki dla Gminy Lipno: Bartczak Ł. 3, Bartczak M. 1, Jesionowski 1, Majewski 1. Dla ZEWiK Kraśnicki i Kwiatkowski po 1.

Ostatni mecz był nie tylko wydarzeniem kolejki, ale również najważniejszym meczem w drugiej rundzie. Na przeciw siebie stanęły dwie pierwsze drużyny w tabeli, zespoły Terazlipno oraz FC Wielgie. Mecz pomiędzy tymi zespołami w pierwszej rundzie DLF zakończył się bezbramkowym remisem. Terazlipno miało przewagę dwóch punktów nad FC Wielgie w tabeli.

Mecz obfitował w wiele efektownych akcji, podań i strzałów. Pierwsze celne trafienie już w drugiej minucie meczu należało do zespołu z Wielgiego, Mateusza Narczewskiego pokonał Jakub Kępa. Oba zespoły do końca pierwszej połowy atakowały i w 17 minucie Sebastian Raniszewski podwyższył wynik na 2:0 dla FC Wielgie.

W trzeciej minucie drugiej połowy kontaktowego gola dla Terazlipno strzelił Sławek Szajgicki. Drużyna z Wielgiego odpowiedziała strzałem Sebastiana Paszyńskiego w dziewiątej minucie. Kamil Zieliński z Terazlipno trafia na 2:3 z rzutu karnego w jedenastej minucie.

Końcówka meczu była bardzo dramatyczna, ale w piętnastej minucie bramkę strzelił Sławek Szajgicki dla Terazlipno.pl. Mocna gra obu zespołów przy remisie 3:3 stawała się coraz bardziej nerwowa. W siedemnastej minucie meczu za bardzo kontrowersyjny faul (piąty) sędziowie podyktowali rzut karny (przedłużony) dla Wielgiego, który to wykorzystał Przemysław Kosowski. Ostatecznie FC Wielgie wygrało spotkanie z Terazlipno i zwyciężyło w Dobrzyńskiej Lidze Futsalu.

Bramkarz Terazlipno Mateusz Narczewski został najlepszym bramkarzem DLF. Królem strzelców został Patryk Laskowski (ZEWiK), a najlepszym zawodnikiem turnieju Sebastian Raniszewski (FC Wielgie).

Na uwagę zasługuje wysoki poziom organizacji rozgrywek ligowych przez Pana Stanisława Niekrasia oraz Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki.