Zamknij
REKLAMA

Nietrzeźwy kierowca wjechał w ogrodzenie

14:33, 03.08.2018 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
fot. KPP w Lipnie

W niedzielę (29.07.2018) policjanci udali się do Wildna, gdzie miało dojść do zdarzenia drogowego. Na miejscu zastali audi, które wjechało w siatkę ogrodzenia. Po chwili znalazł się właściciel auta. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę (29.07.2018) przed 2.00 w nocy dyżurny wysłał patrol policjantów do Wildna w gm. Chrostkowo w związku ze zgłoszeniem kolizji. Kierujący audi miał spowodować zdarzenie drogowe. Wjechał w siatkę ogrodzeniową przy jednej z posesji.

Po przybyciu na miejsce policjanci zastali pojazd, który wjechał w ogrodzenie. Po chwili do funkcjonariuszy podszedł mężczyzna, właściciel auta, który oświadczył, że kierował pojazdem i wjechał w płot, ale nic się nie stało.

Innego zdania byli funkcjonariusze, którzy poczuli od niego alkohol. Po zbadaniu stanu trzeźwości mieszkańca gm. Kikół okazało się, że ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 41-latka. Odpowie za prowadzenie pojazdu po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej w tym stanie. Grozi mu utrata prawa jazdy, wysokie świadczenie pieniężne i nawet do 2 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska

(M.J.)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone