REKLAMA

Powiatowe busy jeżdżą po drogach powiatu już od roku

17:01, 09.01.2018 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
fot. Marcin Jaworski

29 grudnia 2016 roku został oficjalnie otwarty, a od 1 stycznia 2017 roku świadczy swoje usługi Powiatowy Zakład Transportu Publicznego. Jeden z niewielu w Polsce, a pierwszy w województwie Kujawsko-Pomorskim, zakład powołany do życia przez Radę Powiatu, który świadczy usługi transportowe na terenie powiatu lipnowskiego.

Z danych otrzymanych z PZTP w Lipnie wynika, że w okresie od 01.01.2017r. do 31.12.2017r. sprzedano 198 977 szt. biletów jednorazowych oraz 6 617 szt. biletów miesięcznych (szkolnych i pracowniczych). Ponadto autobusy były 247 razy wynajmowane przez m.in.: szkoły, Koła Gospodyń Wiejskich, Koła Emerytów i Rencistów, a także przez osoby prywatne np. na wesela czy uroczystości rodzinne.

- Jesteśmy mile zaskoczeni rozwojem naszego młodego Zakładu i cieszymy się, że coraz więcej osób chce korzystać z przewozu naszymi busami, dlatego Rada Powiatu w Lipnie podjęła decyzję o zakupie dwóch nowych autobusów – jednego, mniejszego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, drugiego 49-osobowego, które zasilą i tak już pokaźny tabor - mówi Starosta Lipnowski, Krzysztof Baranowski. - W tym roku nadal zamierzamy inwestować w nasze przedsiębiorstwo, czego dowodem, poza wspomnianym już zakupem autobusów jest plan budowy pawilonu usługowo-handlowego, w którym oprócz sklepu, przedszkola i żłobka, centrum wspierania przedsiębiorczości znajdzie się także siedziba Powiatowego Zakładu Transportu Publicznego w Lipnie. PZTP jest zakładem dotowanym z budżetu Powiatu, dlatego pragnę poinformować, że w tym roku dotacja wynosić będzie 1 mln 300 tys. złotych.

Władze Powiatu nie skupiają się tylko na inwestowaniu w siedzibę i nowe autobusy, pamiętają także o pracownikach czego dowodem jest zabezpieczenie środków przeznaczonych na podwyżki pensji, zarówno dla kierowców jak i pracowników administracji.

- Mam nadzieję, że 2018 rok okaże się równie pomyślny jak ubiegły i Powiatowy Zakład Transportu Publicznego w Lipnie będzie nadal prężnie się rozwijał, z korzyścią dla pracowników, ale przede wszystkim dla mieszkańców naszego powiatu, którzy już korzystają lub planują korzystać z tych usług - zakończył Starosta.

źródło Starostwo Powiatowe w Lipnie

(M.J.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

KsiegowyKsiegowy

4 1

Halo halo a gdzie wyniki finansowe......? Chyba dopłacamy dobrego interesu....jak myślicie? 21:52, 09.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AdfAdf

0 0

No właśnie gdzie a PKS niech spoczywa w spokoju 21:04, 12.01.2018


HolaholaHolahola

4 0

Czemu nie jeździ bus przez Julkowo i Małomin? Dlaczego? Ludzie muszą dojeżdżać rowerem albo dojść na piechotę do Jasienia albo do Koziegorogu Leśnego. Pomyślcie o tym. Prosze 22:05, 09.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone | 2018