Zamknij
REKLAMA

Kolejna inwestycja powiatu lipnowskiego

16:31, 12.09.2017 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj

31 sierpnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu podpisaliśmy umowę o dofinansowanie projektu pn. „Budowa dwóch budynków przeznaczonych na całodobową opiekę i wychowanie dla dzieci i młodzieży, na działkach o numerach ewidencyjnych nr 1874/7 i nr 1874/16, położonych przy ul. Okrzei i ul. Platanowej, w obrębie ewidencyjnym nr 8, Miasta Lipna wraz z wyposażeniem” o wartości 1 802 798,00 zł, z czego wartość dofinansowania to 1 352 098,50 zł.

Projekt dot. budowy dwóch budynków jednorodzinnych, dla 14 dzieci każdy, przeznaczonych ma realizację pieczy zastępczej na terenie Powiatu Lipnowskiego. Budynki nie tylko będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale również zostaną w całości doposażone w sprzęty konieczne dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania obiektów tego typu oraz zapewnienia lepszych, bardziej domowych warunków życia dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej tak, aby warunki w nich panujące były jak najbardziej zbliżone do domowych. Również teren wokół planowanych obiektów zostanie zagospodarowany z uwzględnieniem potrzeb prawidłowego rozwoju ich przyszłych mieszkańców, m.in. zaplanowano umieszczenie przy domu obiektów małej architektury, urządzeń siłowni na wolnym powietrzu, grilla, ławek i itp.

Konieczność realizacji inwestycji wynika m.in. z wymogu dostosowania obecnie funkcjonujących placówek opiekuńczo - wychowawczych do przepisów prawa, w szczególności w zakresie standardu opieki w placówkach poprzez zmniejszenie ilości miejsc do 14 wychowanków.

Ponadto została zakończona procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy prac budowlanych. Przetarg wygrała Firma WIKSBUD z Lipna, składając ofertę o wartości 1 385 010,86zł. W dniu 5 września br. został przekazany wykonawcy plac budowy.

- Wierzę, że nasza inwestycja przyczyni się do zapewnienia dzieciom i młodzieży pozbawionym opieki rodzicielskiej jak najlepszych warunków życia i rozwoju w obiektach możliwie jak najbardziej zbliżonych do domowych, a opuszczający je wychowankowie będą gotowi do podjęcia samodzielnego życia w naszym społeczeństwie - mówi Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski.

źródło Starostwo Powiatowe w Lipnie

(M.J.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

ACAC

1 0

Może przedstawicielom powiatu zostanie jakaś złotówka na naprawę istniejących i montaż kolejnych kamer monitoringu miejskiego, a zarazem usprawni to pracę Policji oraz zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom. Bo na chwilę obecną mamy tylko atrapy nie działających kamer i tablice informacyjne na wlotach do miasta " miasto monitorowane " To naprawde Panie Starosto nie dużo kosztuje, a przyniesie wiele korzyści. 19:23, 13.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaryMary

2 0

Szkoda ze PSL w naszym regionie mysli tylko o sobie, o masowych imprezach w kikole i o kolejnych wakatach dla ziomali z kikola. Bezpieczenstwo obywateli to podrzedna sprawa.... 20:38, 13.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kierowcakierowca

2 0

Panie starosto lepiej by znależć pieniądze na obwodnice miasta bo to miasto nie długo stanie od korków nie wspominając o modernizacj i poszczególnych skrzyżowań kościuszki i mickiewicza tj tragedia wyjechać z ulicy kościuszki 2.skrzyżowanie sierakowskiego i mickiewicza tu aż się prosi o rondo a może sygnalizacjie świetlną 3.trzeba by też było upłynić ruch przy dworcu pks tam trzeba liczyć na uprzejmość kierowców z głównej drogi bo w przeciwnym razie można stać b.długo 14:17, 14.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a co dla starszych ia co dla starszych i

0 0

A co będzie dla osób starszych, dla niepełnosprawnych? Kiedy będzie obwodnica? Kiedy będą światła na skrzyżowaniach w Lipnie? Kiedy będzie przedszkole dla starszych i schorowanych, którymi opiekują się ich rodziny, by oni tez mogli mieć chwilę czasu na własne potrzeby? 00:18, 18.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ja.ja.

0 0

Nie do Starosty, a do Burmistrza z tymi pytaniami - miasto ma swojego gospodarza (?).Niech się ogarną bo w Kipnie nic się nie dzieje!
06:53, 18.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

laiklaik

1 0

co za pasibrzuchy, typowy widok przy korycie 12:56, 18.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone