Zamknij
REKLAMA

Bezpieczna droga do szkoły

18:17, 07.09.2017 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj

Wrzesień rozpoczął kolejny rok nauki szkolnej. Policjanci z powiatu lipnowskiego zwracają teraz szczególna uwagę na bezpieczeństwo w rejonie placówek oświatowych, aby przypomnieć kierowcom i innym użytkownikom drogi o wzmożonym ruchu w ich rejonie.

W poniedziałek (04.09.2017) zabrzmiał pierwszy dzwonek tegorocznego roku szkolnego. W całej Polsce w tym w powiecie lipnowskim trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Policyjne załogi wzmogły patrole prewencyjne w rejonie placówek oświatowych. Policjanci kontrolują ruch i dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej, ale także zwracają uwagę na prawidłowe przewożenie dzieci.

O bezpieczeństwo w rejonie szkół dbają też specjalnie przeszkoleni przez WORD pracownicy w charakterystycznych odblaskowych kamizelkach. Tzw. „Agatki” dbają o to by dzieciom na pasach nie stała się krzywda. Policjanci przypominają, że uczestnicy ruchu są zobligowani do przestrzegania wydawanych przez nich poleceń. W zeszłym roku zdarzyły się mandaty kierowcom, którzy mimo wydawanego przez „Agatkę” polecenia nie ustąpili pierwszeństwa pieszym. W tym roku takich mandatów nie było.

Policjanci wkrótce rozpoczną także wizyty w szkołach, aby znów edukować o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska

(M.J.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone