Zamknij
REKLAMA

Będą lekcje patriotyzmu

18:08, 07.09.2017 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj

Podczas ostatniej sesji Rada Powiatu w Lipnie podjęła Uchwałę w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Wychowania Patriotycznego.

Program ten będzie realizowany w latach 2017 i 2018. W roku 2017 na jego realizację przeznaczono 50 tys. zł. Projekt skierowany jest do uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Lipnowski i w jego ramach placówki będą mogły zorganizować wycieczki do miejsc o szczególnym znaczeniu dla nas, Polaków, zarówno historycznym, jak i kulturowym, czyli takich miast jak np. Oświęcim, Kraków, Gdańsk, Warszawa.

Rada Powiatu w Lipnie postanowiła przyjąć program w celu upowszechniania wśród dzieci i młodzieży tradycji narodowych i lokalnych, rozwijania poczucia odpowiedzialności i szacunku dla symboli państwowych, kształtowania lokalnych, identyfikacji z miejscem pochodzenia i lokalnym dziedzictwem kulturowym oraz umożliwienia dzieciom i młodzieży aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, społecznych i politycznych. Ma on też na celu wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży a tym samym ułatwienie im dostępu do miejsc pamięci narodowej, muzeów, centrów kultury itp.

- Wierzę, że „żywe lekcje” historii związane nie tylko z martyrologią i męczeństwem Polaków, ale także z miejscami chwały i zwycięstwa to najlepszy sposób na krzewienie patriotycznych postaw wśród naszych następców - podkreśla Krzysztof Baranowski, starosta lipnowski.

źródło Starostwo Powiatowe w Lipnie

(M.J.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

KiszczakKiszczak

2 0

Tylko nie zapomnijcie przed każdą lekcją wygłosić apelu smoleńskiego!!! W innym wypadku będziecie zdradzieckimi mord..i 23:19, 07.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone