Zamknij
REKLAMA

Bezpłatne przejazdy? Tak! Ale tylko w jednym...

16:43, 06.09.2017 | M.
REKLAMA
Skomentuj

Radni Rady Powiatu w Lipnie przyjęli uchwałę w sprawie ustalenia bezpłatnych przejazdów za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym. Niestety, tylko podczas jednego dnia w roku!

Uchwała jest związana z corocznymi, wrześniowymi obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Celem powiatowej kampanii jest zachęcenie naszych mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania. Punktem kulminacyjnym omawianego Tygodnia jest Dzień Bez Samochodu, który przypada na 22 września.

- Chcemy zachęcić naszych mieszkańców do korzystania z komunikacji transportu publicznego, dlatego w tym dniu wprowadzone zostały bezpłatne przejazdy - mówi Krzysztof Baranowski, starosta lipnowski. - Mam nadzieję, że nasza akcja przekona mieszkańców powiatu społeczeństwo do pozostawienia swoich aut w domu i skorzystanie z usług powiatowego transportu. Z pewnością takie rozwiązanie pozwoli na lepszą jakość podróżowania po drogach, które przynajmniej w tym dniu nie będą zakorkowane.

źródło Starostwo Powiatowe w Lipnie

(M.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone