Zamknij
REKLAMA

Powiat lipnowski zaplanował kolejną inwestycję

13:36, 11.01.2017 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
fot. Michał Lewandowski

Podczas sesji Rady Powiatu w Lipnie, która odbyła się 16 grudnia, zostały przedstawione wstępne założenia dla nowej inwestycji, jaką jest budowa dwóch boisk wielofunkcyjnych przy Zespole Szkół Technicznych w Lipnie.

Nie jest to pierwsza taka inwestycja, gdyż w roku 2014 zostały oddane do użytku przebudowane boisko piłkarskie oraz wielofunkcyjne wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą przy Zespole Szkół im. W. Łukasińskiego w Skępem, zaś rok później oddano do użytku pełnowymiarową halę sportową przy Zespole Szkół im. R. Traugutta w Lipnie. Na oba zadania powiat lipnowski uzyskał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Oba obiekty cieszą się dużym powodzeniem wśród  mieszkańców.

Boiska w Skępem są pełnowymiarowe, co oznacza, że umożliwiają nie tylko profesjonalną naukę w ramach zajęć szkolnych i treningi, ale także na rozgrywanie spotkań, w tym prowadzenie rozgrywek międzyszkolnych, jak i o wyższej randze. W związku z tym, że ZS dysponuje internatem i stołówką, są tam organizowane obozy sportowe dla grup z terenu, jak i spoza terenu powiatu. Dla dopełnienia istniejącej infrastruktury powiat chce zagospodarować teren nad jeziorem przy ZS o: dwa pomosty z przystosowaniem do cumowania łodzi, zewnętrzną siłownię oraz zakątek rekreacyjno – turystyczny - wiaty, gdzie można posiedzieć, odpocząć z zapleczem w postaci miejsca do grillowania.

- Obecnie kompletujemy dokumentację do tego przedsięwzięcia. Mamy już decyzję środowiskową oraz decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, zleciliśmy do wykonania projekt budowlany i operat wodno-prawny. Ta inwestycja świadczy o skierowaniu naszych działań na rozwój bazy turystycznej. Na realizację tego zadania będziemy się starać o dofinansowanie z puli środków unijnych, jakimi dysponuje LGD Region Południe.

Podczas najbliższej sesji Rady Powiatu w Lipnie, zaplanowanej na 10 stycznia, starosta zamierza przedstawić pismo dotyczące współpracy z miastem i gminą Skępe w zakresie wykorzystania boisk wielofunkcyjnych oraz rozwiązania problemu dotyczącego braku możliwości korzystania z gminnej sali sportowej, która została zamknięta decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.  Pismo od burmistrza Skępego, datowane na dzień 27.12.2016r.,  wpłynęło do starostwa 3 stycznia. - Szkoda, że tak długo władze Skępego zwlekały z chęcią nawiązania współpracy z powiatem - mówi starosta Krzysztof Baranowski. - Można było przecież o wiele wcześniej zaradzić temu problemowi, bo nasze obiekty mają służyć mieszkańcom powiatu i zawsze chętnie będziemy współpracować z każdym, kto wyrazi chęć, wolę nawiązania kooperacji. Chodzi tylko o wypracowanie dogodnych warunków. Jeśli Rada wyrazi swą akceptację, do czego będę radnych namawiać, to szybko zorganizujemy spotkanie z władzami Skępego, podczas którego zostaną wynegocjowane odpowiednie warunki korzystania z naszych obiektów sportowych. Oczywiście koszty utrzymania są ważne, ale chcemy do tej kwestii podejść z otwartością, żeby warunki współpracy były dogodne dla wszystkich zainteresowanych.
O problemie braku miejsc do trenowania w gminie Skępe może też świadczyć pismo, które wpłynęło do starosty od Zarządu UKS „SKOMPENSIS” w Skępem w sprawie wyrażenia zgody na udostępnianie sali sportowej w miejscowym Zespole Szkół na zajęcia sportowe dla dzieci z tego klubu.

- Zamierzam pozytywnie ustosunkować się do tej prośby - mówi starosta.  -Dodam, że w naszej sali mogą już ćwiczyć przedszkolaki ze Skępego, wychodzę bowiem z założenia, że nie po to inwestujemy w infrastrukturę sportową, by nikt z niej nie korzystał, żeby świeciła pustkami. Obiekty sportowe mają służyć rozwojowi kultury fizycznej i być skutecznym magnesem dla naszych dzieci odciągającym ich od komputerów czy telefonów komórkowych.

źródło Starostwo Powiatowe w Lipnie

(M.J.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone | 2018